Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Tudnál segíteni?

Német! Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Egy hivatalos levelet írnék. Tömörem a téma az,hogy az újsában megláttam egy hirdetést, amiben jelentkezni lehet egy biciklitúrára.

Elkezdtem a levelet. Így megfelelő szerintetek eddig?



"Sehr geehrte Damen und Herren,


vor zwei Wochen habe ich ein Werbeinserat des Reisebüros Radler gelesen. Ich wollte immer an einen echten Radtour teilnehmen.Ich muss leider sehr viel arbeiten und habe keine Zeit, um mich ein bisschen auszuholen. Diesen Anlass würde ich aber nicht auslassen!..."


Ha van valami helyesírási, vagy nyelvtani hiba, légyszíves szóljatok!Köszönöm előre is!:)


2010. aug. 27. 12:51
 1/6 A kérdező kommentje:
fontos lenne!!:((
2010. aug. 27. 13:16
 2/6 anonim ***** válasza:

ich wollte immer an einer echten..

a többi szerintem jó.

2010. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 27. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Sehr Geehrte Damen und Herren,


zwei Wochen früher habe ich eine Anzeige des Reisebüros Radler gelesen. Ich wollte immer an einen echte Radtour teilnehmen. Leider muss ich sehr viel arbeiten und habe keine Zeit für mich richtig zu erholen aber ich möchte diese Möglichkeit nicht versäumen.

2010. aug. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a geehrte kis "g"! a tournak meg die a névelője,úgyhogy úgy jó, ahogy az első írta. a többi jó.
2010. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs a tévedésért! A geehrte-t meg elírtam! :-)
2010. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!