Tehetek magyarból nyelvvizsgát ha magyar vagyok?
Azt elfogadják érettséginél plusz pontnak illetve egyetemnél belépőnek?
Vagy csak akkor tehetek magyar nyelvvizsgát ha külföldön születtem?
Mert honnan tudnák, hogy nekem mi az anyanyelvem? Mondhatom azt is hogy az angol az anyanyelvem és magyarul tanultam
ezt mégis hogy gondoltad? dehogy jár érte plusz pont, jézusom...
olyat ismerek, aki csak szlovák állampolgárságú, de magyarul is anyanyelvi szinten beszél (kiskorától beszéltek hozzá magyarul is), és tett nyelvvizsgát is
Mondjuk, semmiből nem áll megnézni, hogy az "Anyja neve" rubrikába magyarul csengő név szerepel-e a jelentkezési lapodon... Plusz a születési helyed Magyarországon van-e... Plusz az állandó lakcímed Magyarországon van-e...
Te komolyan ennyire ostobának nézel másokat?
"Te komolyan ennyire ostobának nézel másokat?"
Nem, mert egyértelmű, hogy ő az! :D
Szerintem az egyetemeken és főiskolákon megadják az oktatás nyelvét, és onnantól azt a nyelvet folyékonyan érteni a kötelező. Ez nem plusz pontos, de mivel kötelező, hülyeség is lenne, mindenkinek ugyanúgy meg kellene adni a plusz pontot érte, tehát mi lenne a különbség.
Azokon az egyetemeken tehát, ahol az oktatás magyarul zajlik, mindenkivel szemben egységesen elvárás, hogy értse az oktatás nyelvét: a magyart.
Mármost felmerülhetne a kérdés, hogy mi van azokon a kurzusokon, ahol külföldiek számára, vagy pld nyelvtanár-képzéseken a hivatalos oktatási nyelv nem magyar. Jellemzően angol nyelvű előadásokat is lehet hallgatni, és ott természetesen az angol a kötelezően elvárt alap kommunikációs nyelv, amit olyan magas szinten kell érteni, ami az egyetemi előadások és jegyzetek értéséhez szükséges, tehát mondhatni az átlagos anyanyelvi beszélőnél is műveltebben. És ugye, akkor meg ezért nem jár a plusz pont, nyilván. HA EZ MEGVAN, akkor kap értelmet az eredeti kérdésed.
Egy egyetemnek nem kötelessége egy, a szak szempontjából irreleváns idegen nyelvért plusz pontot adnia. Olyan nyelv érdekelheti őket, amely nyelvből az adott szaknak naprakész nyomtatott szakirodalma, folyamatosan frissített szakhonlapjai vannak, amiket egy önálló kutatómunkához hasznosítani lehet. Ha tudsz olyan szakot, amiben a magyar közel olyan naprakész idegen nyelv, mint amilyen az adott szak (nem véletlenül választott) oktatási nyelve, akkor arról a konkrét szakirányról illetve konkrét intézményről már fel lehetne tenni a kérdést konkrétan a magyar ügyében is.
Persze akkor hasonló igényekkel előállhatnának a külföldi vendég diákok is, tehát megint nem lenne a magyar mint idegen nyelv nagyobb előny, (és több plusz pont) mint mondjuk a német, az orosz, a lengyel, román stb. Tulajdonképpen csak az egynyelvűek járnának kicsit rosszabbul, tehát a fenti példa szerint angol nyelvű képzés esetén azok, akik csak angolul tudnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!