Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért gondolhatják sokan,...

Miért gondolhatják sokan, hogy az újabb nyelvvizsga-amnesztia igazságtalan volt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 08:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%
5-ös, 6-os milyen igazatok van! Teljesen egyetértek!
2021. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
36%

#6: "Ha egyszerűen nincs szükség nyelvtudásra, nem kell nyelvvizsga."

Most őszintén: ha megnézzük, milyen tárgyakat kell tanulni egy diploma megszerzéséhez, hát jó pár olyat találunk közöttük, amire egyébként semmi szüksége nem lesz az illetőnek, mert szinte egyáltalán nem kötődik a szakmához vagy a szakterülethez.

Ehhez képest a nyelvtudás a szakmán kívül, a magánéletben is hasznosítható.

De továbbmegyek: arról konszenzus van, hogy az érettségizőknek bizonyos irodalmi, történelmi és matematikai ismerettel bírniuk kell, még akkor is, ha soha az életben nem fogják azokat semmire sem használni. Akkor miért háborogtok azon, hogy a diploma meg feltételez bizonyos szintű nyelvtudást? Még akkor is, ha azt az illető aztán semmire sem használja.

2021. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%

" Elavul a tudásod, mert pl. angol nyelvű forrásokból nem tudod magad továbbképezni."

Hát nem tudom, hogy mondjuk a kis m betű leírása, vagy a tizesátlépéses összeadás során, esetleg a magyar népdalok tanítása közben milyen idegennyelvű forrásokra lenne szükségem.

2021. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%

"Nem is a klímaváltozás vagy a divat miatt szükséges a nyelvtudás, hanem a saját szakmád miatt. Hogy ez miért fontos?


Mert anélkül elzárod magad a fejlődés és a tájékozottság lehetőségétől. Elavul a tudásod, mert pl. angol nyelvű forrásokból nem tudod magad továbbképezni. A magyar nyelvű online forrásra meg várhatsz..."


Miért, aki eszperantóból vagy lóváriból nyelvvizsgázik, az tovább tudja magát képezni angol nyelvű forrásokból?

Vagy tovább megyek...

Akinek francia, vagy olasz, spanyol, stb. nyelvvizsgája van, azok használható, elő nyelvek. Mégsem érti meg az angol szakirodalmat.

Ráadásul sok területen, például a műszaki vonalon B2-es angol nyelvvizsgával sem fogod a szakmai nyelvet megérteni.

2021. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
72%

#13: Hát a matematika tipikusan az a terület, ahol nagyon sokat számít a magyarázás mikéntje. Én egy csomó elméletet nem értettem meg az egyetemi professzorom előadásában, aztán megnéztem angolul egy YouTube videót a témáról, és megvilágosodtam. Utána persze már tudtam a prof korábbi előadását is értelmezni, nyilván végső soron ő is ugyanazt adta elő, az ő tálalásából, levezetéséből mégsem fogtam fel elsőre, de még másodikra sem. Ha a prof szakmai alázat által vezérelve ötletet merített volna abból a videóból és nem 30 éve ugyanazzal a nem teljesen kielégítő módszerrel adná le az anyagot, minden bizonnyal sikeresebben tudta volna átadni a tudását.

Lehet, te is tudnál olyan módszert, gondolatmenetet, ötletet, szemléltetést ellesni akár a tizesátlépéses összeadásnál is, amire te nem is gondolsz, mert olyan egyértelműnek tűnik számodra, de egy kisgyerek számára jelentheti a különbséget a megértés és a nem megértés között. De ha nem vagy nyitott, akkor magadtól is elveszed a lehetőségt, hogy jobb legyél, meg a gyerekektől is, hogy könnyebben megértsék az anyagot. Ez pedig szerintem egy tanárnak sem lehet a célja.

2021. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
30%

14: "Akinek francia, vagy olasz, spanyol, stb. nyelvvizsgája van, azok használható, elő nyelvek. Mégsem érti meg az angol szakirodalmat."

Aki szakirodalmat olvas, az jó eséllyel diplomás szakember, aki jó eséllyel úgy jutott be az egyetemre, hogy előtte gimnáziumban két nyelvet tanult. Abból az egyik szinte biztos, hogy az angol volt, szóval valamennyire biztos ért angolul is.

Ha meg valaki tényleg úgy beszél egy idegennyelvet, hogy mellette nem tud angolul, holott a szakmájához szüksége volna rá, az magára vessen, hiszen akár az egyetemre jelentkezéskor is elkezdhetett volna még angolul tanulni, de nem tette. A 21. században nem szabadna tanulnunk semmilyen nyelvet az angol helyett, csakis az angol mellé második nyelvként.

2021. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%

#9

Nem mintha érdekelne, de szerintem úgy értette, hogy annak a mérnök nem a napi rutin elmondása nem megy, hanem vannak a nyelvvizsgán azok a köznapi témák, amik annyira nem köznapiak és ha valaki valami számára rossz dolgot húz ki, akkor akármilyen jó a kiejtése, nyelvtana, ha a témában nem jártas.

Nagyon sok ilyen, mint pl. "adj tanácsot Gézának, hogy hova menjen szórakozni a barátaival", ami egy aszociális személy esetében egy elég szar téma.

2021. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

"most mégis ugyanúgy megkapja a diplomáját, kvázi ugyanannyi az értéke a munkaerőpiacon."


Nem éppen. Ahol kell nyelvtudás, oda nem fogják felvenni. Senkit nem a nyelvizsga bizonyítványod érdekel, hanem az, hogy hogyan teljesíted az idegennyelvi interjút.

2021. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

18: Én ezt nem a nyelvtudás felől közelítettem meg, hanem a diploma kézben tartása felől. Akinek nincs diplomája, mert nincs nyelvvizsgája, jelentkezni sem tud diplomát előíró állásra, még akkor sem, ha amúgy papír nélkül is jól beszéli az adott nyelvet. Most, hogy ő is a kezébe kapja a diplomát nyelvvizsga nélkül is, pályázni is tud egy ilyen állásra, ezzel viszont rontja azoknak az esélyét, akik amnesztia nélkül is tudtak volna jelentkezni az állásra, pusztán azért, mert a cég több jelentkezőből tud választani.

Ezt érzem én igazságtalannak. Azzal, aki céltudatosan, előrelátóan, időben megszerzett egy nyelvvizsgát, egy szintre kerül az, aki ellébecolta az éveket és az utolsó (utáni) pillanatra hagyta a nyelvvizsgát, ami vagy önhibájából, vagy a lezárások miatt nem jött össze neki. Tehát az amnesztia, én úgy gondolom, az érdemteleneknek segít, a szorgalmasok esetleges kárára. Felnőtt, 18. évüket betöltött emberekről beszélünk, akiknek a saját döntésük volt, hogy a diploma megszerzésük évére halogatták a nyelvvizsga megszerzését, és ezért a döntésükért nekik kéne felelősséget vállalniuk és viselniük annak a következményeit. Ehhez képest ők lesznek most "kimentve".

2021. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

#19: "Akinek nincs diplomája, mert nincs nyelvvizsgája, jelentkezni sem tud diplomát előíró állásra"


Már miért ne tudna? OK, orvos nem, ügyvéd nem, de azon kívül, legalábbis a versenyszférában simán.

Beleírja az önéletrajzba, hogy sikeres záróvizsgát tett, és nyelvvizsga hiányában nem kapta meg a diplomát, de angolul tud kommunikálni.

És lehet, hamarabb be is hívják, mint a diplomást, mert kevesebbet kell neki fizetni.

2021. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!