Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csináljak nyelvvizsgát vagy sem?

Csináljak nyelvvizsgát vagy sem?

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos vagyok, de nincsen nyelvvizsgám és ez valahol zavar. A diplomám elviekben majd egy felsőfokúval lesz egyenértékű, de azért ez kicsit más. Szóval gondolkozom rajta, hogy csináljak-e nyelvvizsgát vagy sem és azért nem 2 forint ha esetleg nem sikerül, ezért nem tudtam még eldönteni.
2021. máj. 28. 20:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták az egyetemen, hogy az alapvizsga C1-C2 szintre van belőve és a tájékoztatókban is így említik. Én könnyebbnek éreztem. Illetve ez nyilván csak egy egyetemi vizsga, amit évről évre a tanárok állítanak össze, szóval nem kell megfelelnie semmiféle szabályozásnak, minden egyetemen más és gondolom minden évben is picit máshogy sikerül, mikor nehezebbre/könnyebbre. Az anyanyelvi szintet csak azért említettem meg, mert valaki írta a válaszok között... én tisztában vagyok vele, hogy miről szól a szak, elvégre ezt tanulom. Az elhelyezkedés miatt igazából nem aggódom, mert még nem aktuális annyira (mindenképpen tovább szeretnék majd tanulni az alapképzés mellett, tehát egy ideig még nem szeretnék főállásban dolgozni), illetve már dolgoztam, tehát legalább van némi munkatapasztalatom is.
2021. máj. 28. 23:37
 12/21 A kérdező kommentje:
*alapképzés után
2021. máj. 28. 23:38
 13/21 anonim ***** válasza:
22%
Ax egyetemi szintek minden evben lejjebb vannak butitva, hogy a kulfoldi tanulok, akik sokat fizetnek, is lepest tudjanak tartani. Ez van most vilagszerte.
2021. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nálunk nem hiszem, hogy ez jelen lenne. A külföldi hallgatókat eleve min. 7 pontos IELTS vizsgával veszik fel, nekünk pedig csak elég az emelt érettségi, akárhogy is sikerül. Pont ők azok, akiknek általában jobb a nyelvtudásuk, hiszen már a bekerüléshez is többet várnak tőlük, itt is csak angolul kommunikálnak és egyébként innen úgy tűnik, hogy ők jobb oktatásban is részesültek a hazájukban mint pl. mi. Legalábbis nekünk teljesen új volt az egész egyetemi közeg, az órák, a követelmények stb., mert gimiben csak ahhoz voltunk szokva, hogy a tanár beszél, te meg írod amit mond és ennyi. A külföldi hallgatók hozzánk képest mindig sokkal aktívabbnak és tájékozottabbnak is tűntek.
2021. máj. 29. 10:13
 15/21 anonim ***** válasza:
97%

Ausztraliaban pont forditva. Axz azsiai hallgatok bejutnak, talan sikerul is nekik valami nyelvvizsga, de meg sem tudnak elegendot angolul. Sok tomacsi segitseggel valahogy tovabb jut. Angol beszedjuket megerteni nagyon nehez. Szaknyelvtudas is hianyos.

Az itteni statisztika szerint sok vilagrangu egyetem lecsuszott a listan, a magyar Semmelweis is, pont epp ezert.

2021. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a Semmelweisen és hasonló gyakorlatorientált képzéseken hogy boldogulnak a külföldiek a szaknyelvvel, nem igazán releváns összehasonlítás ebben a helyzetben. Ugyanis anglisztikán az oktatás a magyar és külföldi hallgatók esetében is eleve teljes egészében angolul folyik, mindenkit angolul tanítanak az oktatók, mindenkinek idegen nyelve az angol, tehát mindenki hasonló esélyekkel indul és hasonló helyzetben kell, hogy helyt álljon.


Nem mindenki ér el közel anyanyelvi szintet az anglisztika szakon, ez tény. Nem is ez a célja a képzésnek, és nincs is sok célzottan nyelvfejlesztés óra. Mégis (szerintem jogos) az elvárás, hogy az ember jusson el C1 szintre az első év végéig, amit az alapvizsga hivatott szűrni, elvileg. Az ELTÉ-n mondjuk tavaly a vírus miatt nem is tartottak alapvizsgát. Sajnos vagy nem sajnos, el lehet úgy végezni az anglisztikát, hogy nemigen szólalsz meg szemináriumokon. Ha nem vagy proaktív és lelkes az angol nyelvvel és kultúrával kapcsolatban, nem foglalkozol vele szabadidődben, nem használod a nyelvet, nem fogsz fejlődni.

2021. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tapasztaltam. Nekem a 3 év alatt az alapvizsga szóbeli részén kívül nem volt semmilyen más szóbeli vizsgám. Ugye majd a záróvizsga lesz még, de az picit megint más. Az óráinkon sem igazán használjuk a nyelvet, még az első éves nyelvfejlesztő órákon volt legalább egy-két ilyen jellegű óra, de onnantól kezdve szinte semmi. Olvasni kell és beadandókat kell írni dögivel, illetve tanulni a zh-kra, vizsgákra, de szinte alig szólalunk meg. Még a szemináriumok nagy része is csak arról szólt, hogy a tanár ppt-t vetített, magyarázott, zh-t írtunk, feladatokat oldottunk meg stb., de csak elvétve kellett prezentációt tartani vagy valamilyen csoportos, páros projektben részt venni, vitázni, előadni. Volt néhány csoporttársam, aki mondjuk folyamatosan felszólalt az órákon és beszélt, ha kellett, ha nem stb., de a többség és köztük én sem vagyunk ilyenek, a tanárok sem nézték jó szemmel. Szóval ez nekem is csalódás volt egy picit, mert azt vártam az egyetemen majd legalább több alkalmam lesz használni a nyelvet is. Azon kívül ugyanis még talán annyi lehetőség sincs, legalábbis vidéken élünk, itt a világon semmi szükség nincs nyelvtudásra. Úgyhogy maradt ugye az, hogy a neten szerencsétlenkedik az ember mindenféle language exchange oldalakon meg koslat a külföldi hallgatók után, de azért ez vicc valahol, ha azt nézzük, hogy mégis csak anglisztika szakos hallgatókról beszélünk.
2021. máj. 29. 13:44
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Es mindezutan allitolagos C1-2-vel jottok onnan ki? Az egesz vicc.
2021. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen. Hát amúgy a szóbeli részét leszámítva szerintem megvan az, mert látástól vakulásig írunk és olvasunk, filmeket nézünk, tanulunk, stb., de a szóbeli nyelvhasználat egyértelműen hiányzik.
2021. máj. 29. 16:18
 20/21 anonim ***** válasza:

Azok jönnek ki onnan erős C1/C2-vel, akik már előtte is azon a szinten voltak, akiknek az angol nyelv nem cél, hanem eszköz. Ők azok, akkk utána sikeresen el is tudnak helyezkedni ezzel a diplomával.


Akinek gyenge a nyelvtudása, nem fog megtáltosodni az alatt a 3 év alatt, de még így is végig fogja tudni erőlködni. Ez a szerencsétlen rendszer, ami a szak semmibe vételét erősíti, annak "köszönhető", hogy nagy a létszám és lényegében nincsenek szórótárgyak.

2021. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!