Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Portugál vagy spanyol? Melyik...

Portugál vagy spanyol? Melyik a nehezebb és a hasznosabb a gazdasági életben?

Figyelt kérdés
igazából e között a két nyelv között vacilálok. a spanyol mellett szól az, hogy sokan beszélik, de nem vagyok benne biztos, hogy így már van-e olyan nagy értéke a spanyolnak, min pl egy olyan nyelvnek, amit kevesebben beszélnek (értem itt a portugált). Főleg gazdasági vonatkozásban érdekel. Illetve arra is kíváncsi vagyok, hogy pl a portugál tudásotokat hol tudtátok idáig hasznosítani, illetve a két nyelv mennyire nehéz.
2010. aug. 24. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nehézségre nagyjából egyforma a két nyelv.

Hasznosság szempontjából pedig a portugált mondanám, főleg mivel említetted, hogy a gazdasági vonatkozásban érdekel.

Brazília az egyik legdinamikusabban fejlődő gazdaság napjainkban, elemzők szerint pár éven belül megkerülhetetlen világgazdasági és -politikai szereplővé válik. Brazíliában pedig portugál az anyanyelv.

/Kb. olyan helyzet ez, mint a kínaival: pár éve még hiány volt a nyelvet tudókból, szinte senki sem tanulta, most pedig tömegével. Sokat profitálhatsz belőle, ha előre gondolkozol./

2010. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Portugál nehezebb...A kiejtését rendesen megtanulni majdnem lehetetlen.A spanyol könnyebb.
2010. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a portugált javaslom, de a braziliait, szebb is és könnyebb is a kiejtése, mint az európainak. Viszont tény, hogy konkrét braziliai portugál nyelvtanfolyam nem igazán van, ráadásul a szótárak, nyelvkönyvek is mind az európaira vannak kitalálva, és a kettő közötti különbség elég nagy (jóval nagyobb mint pl. az amerikai és brit angol között, vagy a fr.o-i és kanadai francia között). De én múltkor rábukkantam egy nyelvviskolára, hol braziliai portugált oktatnak, majd megpróbálom megkeresni. :)
2010. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, a gazdaság mely területén szeretnél dolgozni. Mik az elképzeléseid, választott szak, egyetem?
2010. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kereskedelem és marketing, de még konkrét elképzelésem nincs :)) egyébként köszönök minden választ ;)
2010. aug. 24. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!