A Miskolci Egyetemen a nyelvoktatás hogyan zajlik?
Szeptembertől a Miskolci Egyetemen fogok nemzetközi gazdálkodást tanulni, a diploma feltétele egy C1-es szintű nyelvvizsga (angolból már megvan), illetve egy B2 szaknyelvi nyelvvizsga.
A ME-n a választható idegennyelvek az angol, a német, az orosz, a spanyol és az olasz.
Az online nyílt napon azt mondták, hogy a képzés része heti 3 ingyenes nyelvóra, de a tanterv szerint, amit a GTK oldalán találtam csak az 5-6. félévben van nyelvóra, 1 év pedig szerintem semmiképp sem elég elsajátítani egy nyelvet. Esetleg szabadon választottként lehet felvenni a korábbi félévekben?
Emellett gondban vagyok azzal is, hogy mit válasszak az angol mellé. Gimnáziumban oroszt tanultam, de csak elpocsékoltam vele 5 évet, teljesen kezdő szinten vagyok (mint mindenki a csoportból), de nem is szeretnék majd a későbbiekben oroszokkal üzletelgetni, szóval ezt rögtön elvetettem. A német nem túl szimpatikus, ráadásul a spanyol és az olasz egyértelműen könnyebb is, szóval az utóbbi kettőből szeretnék választani.
Ki melyiket ajánlja és miért? Főleg az érdekel, hogy közgazdász diplomával melyik országban lehet jobban érvényesülni, illetve Magyarországon melyik a keresettebb a multiknál.
Vagy érdemes ezeket hagyni és fizetni nyelvtanfolyamért, ahol nagyobb a választék? A kínait ajánlják sokan, de nem szeretnék kics€szni magammal egy olyan nyelvvel, amivel vért kell izzadnom és aggódnom, hogy na vajon sikerül-e, lesz-e diplomám.
Ha van itt Miskolci Egyetemre járó hallgató szívesen olvasnám a tapasztalatait a nyelvoktatásról az egyetemen!
Szerintem nincs ilyen kitétel. Be tudod másolni esetleg?
Nekem anno úgy volt, hogy két élő idegen nyelvből középfokú nyelvvizsga. Tehát két különböző.
De ha úgy írják, hogy 1 idegen nyelvből C1-es + 1 idegen nyelvből szaknyelvi, akkor az nem zárja ki, hogy két különböző nyelvnek kell lennie. Én a helyedben érdeklődnék a tanulmányi osztályon. Felesleges belekezdeni egy új nyelvbe, ha angolból is megcsinálhatod a szaknyelvit. C1 után jóval könnyebb dolgod van + valljuk be, az angol az, amivel a legtöbbre mész.
8.2. Idegennyelvi követelmény
Az alapfokozat megszerzéséhez két idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges, amelyek közül az egyik nyelvvizsga államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsgával kiváltható.
Igen, így tényleg egyértelmű, hogy két külön nyelv kell erre a szakra.
Európában esetleg a német az, amit előnyben részesítenek, de az angolhoz képest brutál nehéz, számomra a hangzása is borzasztó (+ német nyelvterületeken kívül nem igazán sokra mész vele).
Globális szinten szerintem a spanyol hasznosabb. Szép nyelv és nem túl nehéz. Szóval ha az angol nem játszik, én a spanyolt választanám, de nyilván ezt neked kell eldönteni, nem mindenkinek ugyanaz a nyelv tetszik.
(Nekem angol + német középfokúm van, meg spanyolt is tanultam csak úgy kedvtelésből).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!