Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások! BME vagy TELC...

Franciások! BME vagy TELC középfokon franciából?

Figyelt kérdés
telcen voltam,a fele lett meg-és a sikeres írásbeli vizsgához 0,21 százalék kellett volna de nem adták meg,ezenfelül még adminisztrációval sem voltam megelégedve.Nektek is hasonlóak telc-cel a tapasztalatok? mennyivel nehezebb a bme?:)
2010. aug. 23. 17:56
 1/5 anonim válasza:
23%
Szia! Bár én még franciából nem voltam nyelvvizsgán, de én a BME-t ajánlanám, mert úgy tudom, hogy a Telc nem akkreditált még Mo.-on. A BME kétnyelvű, tehát van fordítás, a Telc viszont csak egynyelvű, nincs fordítás és mindent franciául kérdeznek, még a feladat szövege is francia.
2010. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok. Ne haragudj, most olvastam el bővebben a kérdést. Én egyébként angolból voltam a Telcen, nekem is gondjaim voltak az adminisztrációval, úgyhogy oda semmiképp se megyek még egyszer! Viszont voltak ismerőseim BME-n angolból is franciából is, és nem panaszkodtak, hogy rossz lett volna.
2010. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
De bizony, a Telc akkreditált. Ez egészen biztos, nekem angol Telces vizsgám van, és még külföldön is elfogadják (bizonyos % fölött)
2010. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én a telc franciára értettem, hogy nem akkreditált.
2010. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A TELC francia B2 nem akkreditált még, honosítani kell, de letehető itthon is. Óriási nagy hátránya, hogy most már az egész vizsgadíjat be kell fizetni, nem lehet csak írásbeli vagy csak szóbeli részre menni, együtt kell és bizony közel 30e ft :S és nagyon szivatós.

ezzel szemben a BME vizsgát leteheted külön-külön is, olcsóbb is. Ha tudsz fordítani, nincs min gondolkodni.. persze nem könnyű ez sem

2010. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!