Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan menne? (Nyelvvizsga...

Hogyan menne? (Nyelvvizsga felkészítő, és vizsga)

Figyelt kérdés

Most megyek 7. osztályba, lány vagyok.

4. óta tanulok angolt, de számomra nem elég, szeretnék felvételi mellé majd egy nyelvvizsgát, a plusz pont miatt.

Igaziból ezeknek a menetéről nem vagyok tisztában.

Középiskolai felvételi mellé tényleg plusz pont?

Muszáj magántanárhoz mennem, ha alapfokút szeretnék csinálni, vagy elég a nyelvtanáromhoz elmenni?

Illetve ebben a másfél év alatt feltudnék egy alapfokúra készülni, vizsgázni?

Bocsánat, hogy ennyi kérdéssel bombázlak Titeket, de minél jobb lenne a nyelvvizsga, én úgy érzem!

Előre is köszönöm!

R


2010. aug. 23. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kapsz a középiskolai felvételihez pluszpontot a nyelvvizsgáért, ilyen nincs. Felkészülhetsz másfél év alatt az alapfokúra, most fog majd itt jönni tömegével a fújolás, hogy minek neked az alapfokú, de ne is tördj velük. Ha van rá pénzetek, nagyon jó az vizsgarutinnak meg önbizalom-erősítőnek, meg hogy nyoma legyen, hogy máris valamit letettél az asztalra. Azt a mondatodat, hogy "elég a nyelvtanáromhoz elmenni?" nem értem, most akkor milyen tanárodról beszélsz, ha az nem magntanár? A felkészülés végén nyelvvizsga-feladatokat kell majd csinálnod, nem árt hozzá némi tanári irányítás.
2010. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy értve gondoltam, hogy a sulis tanáromhoz.

Köszönöm a válaszod! :)

2010. aug. 23. 15:12
 3/13 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet plusz pont, szerintem, ha csak nem én értelmeztem rosszul

"Egyéb: a hozott pontok mellett a felvételi eljárás során összegyűjthető pontok az írásbelin elért eredmények, a 7. 8. osztályban tanulmányi versenyeken szerzett helyezésekre, valamint

nyelvvizsgáért és informatikai előképzettségért kapható plusz pontok összege. A 12-es és 15-ös kódszámú szakokra jelentkezőknek mindezek mellett a szóbeli elbeszélgetésért kapható pontok összege. A plusz pontokra jogosító oklevelek hitelesített fénymásolatát a jelentkezési lappal együtt kell elküldeni."

2010. aug. 23. 15:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint van olyan iskola, ahol adnak érte, de ez nem mindenhol van így.
2010. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ahova szeretnék menni suliba, ott is adnak, ezért lenne sürgős :)

Középfokot kb mennyi idő alatt lehetne összehozni?

2010. aug. 23. 21:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Én tényleg szín ötös vagyok angolból, dicséretes meg minden, teljesen hibátlanok a dolgozatok. Én már 7 éve tanulom az angolt. DE Euro nyelvvizsgán meghúztak, mert a listening nagyon nehéz volt. Én másfél évig készültem rá. (10. előtti nyár és egész 10. osztály). De mondjuk állítólag a rigó szóbeli nagyon könnyű, azzal még talán meg is tudnál birkózni, meg mondjuk egy ecl írásbelivel, ha jól tudom az a legkönnyebb az írásbelik közül.
2010. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Hülyeség sakkozgatni, hogy ilyen szóbeli, olyan írásbeli... BME kombinált és kész... másfél év alatt simán fel lehet készülni egy középfokra, alapfok kb 300 szó, plusz el kell tudnod mondani, hogy hány éves vagy, hogy hívnak és milyen az idő.... semmire nem jó, vizsgarutin szerzésnek meg kicsit soknak tartom a 25ezer forintot....... Nekem anno 13 éves koromban lett meg a középfok, a könyvek, vizsgaanyagok még valahol megvannak, semmilyen tanárhoz nem kell bemenni, online tudsz jelentkezni egy adott vizsgaidőpontra, fogsz kapni egy visszajelző e-mailt, hogy mikor/hol vizsgázol. Ha kell bármilyen típusú segítség, nyugodtan írj egy privit, segítek szívesen :)


19/L

2010. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon! :)

Lehet szorulok kedves utolsó a segítségedre :)

2010. aug. 25. 17:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Messze nem 300 szó az alapfok, ne vezesd félre, B1 szint, a középszintű érettségi szintje. És a pénztárcájában se túrkálj! Rendkívüli zseni vagy, ha te 13 évesen középfokúztál, különös tekintettel arra az apró részletre, hogy a középfok korhatára 14 év.
2010. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. válaszolónak igaza van, a 8. válaszoló valótlan dolgokat ír! Nehogymá' egy 5.-kes kapjon alapfokút (Én 5. osztályban tudtam 300 szót, heti 5 óra angolozással)

És ja, 13 évesen nyelvvizsga, persze, biztos!

KÉRDEZŐNEK IS ÍROM: A VIZSGA LETÉTELÉHEZ LEGALÁBB A VIZSGA IDŐPONTJÁNAK ÉVÉBEN BE KELL TÖLTENIE A VIZSGÁZÓNAK A 14. ÉLETÉVÉT!!!!

2012. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!