Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit találtok a németben nehéznek?

Mit találtok a németben nehéznek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
a ragozást
2010. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En a neveloket nem taultam meg, mert azt gondoltam, baromsag, mi ertelme annak, hogy az asztal most fiu e vagy lany, aztan kesobb jol megszivtam, mikor bejott a ragozas a tananyagba, teljesen meg vagyok love, ujra kellene tanulnom az osszes szo nevelojet, mert igy nem tudok osszehozni egy ertelmes mondatot:(
2010. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

derdiedas.....mert semmilyen logika nincs benne .....egyszer a tanárunk azt mondta, h aki német anyanyelvű, az "ráérez erre"...hmm.....igen, aki német anyanyelvű az lehet, h...... :D


Egyébként meg sztem elképesztően csúnya nyelv, engem eléggé irritál, ha már meghallom....hamar váltottam is angolra, és sztem jobban jártam vele....

2010. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Több a kivétel, mint a szabály.
2010. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Tényleg rá kell érezni. A német egy gyönyörű és logikusan felépített nyelv. Én nagyon szeretem.
2010. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi nehéz a német nyelvben. :) Na jó, ez így nem teljesen igaz, mert amikor elkezdtem tanulni, vért izzadtam a melléknév ragozásával. Most meg a passzívval hadakozom, de én imádom a németet. Kevés dolog van az életemben, amiért ennyire rajonganék. :) És szerintem ebben van a lényeg. Szeretni kell - bármit is csináljon az ember -, mert szív nélkül semmi sem megy... könnyen.
2010. aug. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van pár nehéz dolog mint pl. a melléknév ragozás.

De amúgy imádom ezt a nyelvet. Egyszer a német tanárom mondta, hogy van tehetségem hozzá. Lehet hogy igaza volt. Soha nem szenvedtem vele, mindig mindent elsőre megértettem. Fontos, hogy megtanuld az alapokat (névelő) mert később erre tudsz építeni (tárgy, részes, birtokos). Szóval tényleg nagyon logikus nyelv. Szerintem.

2010. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát én nem szeretem ezt a nyelvet, szerintem egyeltalán nem könnyű és nem is szép. az egyetlen oka, hogy ebből megyek nyelvvizsgázni, hogy én hülye azt gondoltam, hogy azért több mint 10 év alatt ragadt rám valami...hát majd csütörtök és péntek után megmondom...
2010. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet tanulni, ehhez is csak idő és kitartás kell. Nekem végre letisztult a ragozás, sajnos nem mindig tanultam meg a névelőket én sem, úgyhogy olykor puskáznom kell a szótárból.. :)

Emellett a múlt idővel (sok kivétel és tanulni való és a régmúlt :S) és a passzívval szenvedtem, utóbbival azért, mert annak nem láttam sok értelmét és mert nem igazán tudtam átérezni magyarul :D

2010. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!