Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagy hülye vagyok, és olasz kéttannyelvű osztályba fogok járni.:( Pedig igazából utálom az olaszokat, a nyelvüket, a mocskos miniszterelnöküket, szóval szinte mindenüket, csak azért választottam ezt a sulit, mert nagyon közel van.:(

Namármost választhatok második nyelvnek németet, franciát vagy spanyolt.

Németül tanultam általánosban 5 évig, és végülis szerettem is, viszont a spanyol nyelv az egyik szenvedélyem, viszont Franciaországban tudnám elképzelni az életemet.:S

Szerinetek mi legyen?

Folytassam a németet 2. nyelvként? És magánban tanuljak spanyolul vagy franciául?

(aki azt írja, hogy tanuljak angolul, azt lefejezem:D)

válaszaitokat előre is köszönöm:)


2010. aug. 19. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

bocs, de hülye vagy.

hogy lehet az alapján sulit választani, hogy közel van?? ott laksz mellette??


ehhez nem tudok hozzászólni, oldd meg egyedül, ha ilyen ügyes vagy.

2010. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
esetleg megpróbálhatsz átjelentkezni másik iskolába még most az elején. ismerek olyat aki így tett és át is vették
2010. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a sulidban másodikként választható nyelv a spanyol, akkor van spanyol oktatás, akkor van spanyolos csoport is, ahová szerintem megoldható az átjelentkezés, bár nem egyszerű dolog. De am tényleg elég buta vagy, ha ez alapján választasz sulit..na mindegy, ez már a te dolgod..Ja és szerintem érdemes a németet választani, ha már van valami alapképzésed belőle, mert legalább egyet megtanulsz rendesen, mert nem hiszem, hogy fogod tanulni az olaszt, ha ennyire utálod. De egyébként tényleg az angollal érnél a legtöbbet.
2010. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

olaszt muszáj lesz tanulnom, hiszen kéttannyelvű, és azért nem akarok kibukni. jó azért nem ennyire durva a helyzet, ahogy leírtam, de tényleg nem szeretem magukat az olaszokat.

egyébként nincs spanyolos osztálya akkor biztos oda mentem volna, ha lenne.

2010. aug. 19. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval egyetértek.

Ha németet tanultál már, akkor folytasd azt. Két nyelvet együtt tanulni, nem oly könnyű. Nem tudom, olaszul, (mit) tudsz-e már, de szerintem, az egyik nyelvnél legalább legyen sikerélményed. Valamelyik úgyis jobban (könnyeben) fog menni, mint a másik.

Nem elhanyagolandó az a kijelentésed, hogy a németet szeretted. Nincs annál jobb, mint olyat tanulni, amit szeretsz. mert ott, lesznek eredményeid!


Ez az én véleményem, de döntened Neked kell.

2010. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!