Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol, hogyan tudnám fejleszteni...

Hol, hogyan tudnám fejleszteni a szókincsemet?

Figyelt kérdés

Két éve Amerikában élek. Viszonylag jól elboldogulok mindenhol, de szeretném fejleszteni a szókincsemet. Gyakran nem értem meg, amit nekem mondanak, mert olyan szavakat, kifejezéseket, szlenget használnak, amit nem ismerek. A beszédem is döcögős, mert sokat kell gondolkodnom egy-egy szó jelentésén. És sajnos magyarul gondolkodok és leforditom magamban angolra, amit mondani akarok. Ez meg igy nem jó.

Ha esetleg a filmeket angol nyelven, angol felirattal nézném, az hatásos lenne szótanulás céljára? Vagy forditsak szövegeket? Olvassak angolul mondjuk újságot?


2008. dec. 3. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne filmet nézz.Olvass.és ne újságot, hanem könyvet.Persze ne valami keménnyel kezdjed.Novellákat, irodlamat, de könnyebbel.Így hamar és könnyen fejlődhet a szókincsed.
2008. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet a filmnézés is, mert akkor hallod is, hogy az egyes szavakat hogy ejtik ki.

Az újságolvasás pedig azért lehet hasznos, mert látod, hogy melyek azok a szavak, szókapcsolatok, amiket napi szinten is gyakran használnak, és ha pl. bulvársajtót olvasol, akkor a szlengeket is megismerheted.

2008. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem 2 év alatt már elég jól kellene beszélned angolul, ha angol nyelvterületen élsz. Én egy év alatt a nulláról jutottam el felsőfok közelébe. Csináld azt amit a helyiek. Beszélgess, olvass és kérdezz. Csak így megy.
2008. dec. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, angol nyelvterületen élek, de magyarok között. Magyar a munkahelyem, magyar üzletekben vásárolok, magyarok a barátaink és senkivel sem kell amerikaiul (és direkt nem angolt irtam) beszélnem. Ennek ellenére egész jól megy már, csak szeretném, ha még jobban menne. (Bár nagyon nincs rá szükségem.)
2008. dec. 4. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!