Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a szókincsemet, h nagyon inteligensen beszéljek?

Figyelt kérdés

De ostobán tettem fel a kérdést...pld olvasás...és még...olvasni is szoktam, de van még vmi?

Ilyen szinonímákat használjak...pld


2010. jún. 24. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Úgy tudod fejleszteni ha olvasol például az interneten vagy videókat nézel szintén itt az interneten. Hallgatod a politikusok változatos szókincs használatát, vagy az értelmes celebekét. Olvass bele egy szinonima szótárba.
2010. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
45%

olvass b*zdm*g, a k*b*sz*tt kultúra csak úgy ragad rád :-)

nézzél még művészfilmeket is, lehetőleg olyat, amelyikben sokat beszélnek. de most komolyan: könyveket, szépirodalmat. lehetőleg XX. századi modern íróktól... annyi jó és fogyasztható író van...

2010. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Politikusokat és celebeket ne hallgass. Legtöbbjük még átlagosan sem tud beszélni. Kivétel Vágó István,vagy pl. Göncz Árpád.

Olvass Arany Jánost, Mikszáthot,Gárdonyit. Nekik nagy a szókincsük.Nagyon változatosak Kolozsváry Gardpierr könyvei is.

A Szinoníma szótár is hasznos. Olvass vagy halgass meg egy rövid szöveget. A szótár segítségével fogalmazd át a mondatokat.

Nagyon sokat segíthet,ha betudnál szerezni Stilisztika-tankönyvet. (Lehet,hogy csak Antikváriumokban van).

Én igen régen jártam iskolába,nekünk kötelező tantárgy volt. Pl. azt is tanultuk,hogy egymondatban soha nem lehet azonos szó,csak a szinonímája. Vagy pl. pongyola beszéd,ha azt mondod,hogy csináltam egy fényképet, a készítettem helyett. A tanárnőnk azt mondta,hogy magyar ember csak gyereket csinál,mást mindent készít. A stilisztika ilyen "finomságokra" is megtanít.

Az sem árt,ha magnóra mondasz egy szöveget,és visszahallgatva elemzed,javítod.

Sok türelem és sok gyakorlás,és sok idő kell hozzá.

2010. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönetet nyilvánítok a kérdésemre válaszoló, inteligens felhasználók irányába :DDDD
2010. jún. 24. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
intelligens
2010. jún. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugye ezt csak viccnek szántad? Mert a terjengősség, hivataloskodás, egy szó helyett kettő, rag helyett névutó használata a legkevésbé sem intelligens (két l-lel). Az egyszerűség és érthetőség nagy kincs!
2010. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

természetesen nem akarok így beszélni az utcán...vagy...

természetesen nem kívánok íly módon megnyilvánulni egy közösségben....csak szeretném ismerni ezeket a szavakat.Szeretném megtanulni...nem, nem vok kocka.Csak nem is tudom...szeretném érteni ezeket a toleráns, szentimentális stb szavakat...ez ugyan más, mint amiről a kérdésben szó van, de lényegében hasonló.

2010. jún. 25. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hmmmm, azok a szavak, amiket előbb felsoroltál, idegen szavak, és - amint én hallom - a politikusok nagyon sokat használják ezeket, még úgy is, hogy közben az adott szónak van rendes magyar megfelelője is; nem tudom, hogy miért jobb, hogyha ilyen esetekben (mármint amikor van rendes magyar megfelelő a szóra)a szövegnek vagy a fele latinul van(persze ezt nem úgy értem, hogy ne használjunk latin kifejezéseket, hanem inkább úgy, hogy szerintem jobban ki kellene egy kicsit használni a magyar nyelv adta lehetőségeket ilyen téren; természetesen tudom, hogy van sok olyan kifejezés, aminek nincsen magyar változata, és ehelyett a latint használják). Szerintem nem az idegen nyelvű szavak használatától lesz valaki beszéde "intelligens"(németül egy l-lel ejtik :D), inkább attól, hogy ki tudja-e fejezni magát a helyzetnek megfelelően, de ne úgy, hogy a beszéde fölösleges szavakkal legyen teli, hanem legyen érthető. Mint már mondták: olvasd a feljebb felsorolt írók, költők műveit, működhet :)
2010. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ily módon megnyilvánulni egy közösségben"? Legyen stílusérzéked! Ne akarj többnek, ne akarj másnak látszani, mint aki és ahány éves vagy. A "vok" viszont indokolatlan (3 leütés megspórolása) és nem intelligens még egy közösségi oldalon sem.

17.52

2010. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék így beszélni...csak szeretném érteni ezeket a szavakat...szeretném tudni...
2010. jún. 25. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!