Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért így írják ezeket az...

Miért így írják ezeket az angol mondatokat?

Figyelt kérdés

1. Which team won the match? - Itt miért nem használják a did segédigét? Vannak olyan kérdőszavak, amelyek után nem lehet/kell do segédigét használni?

2. They dream about what a lovely couple the TV announcer and the nice actress will make. - Itt miért a mondat végére kerül az ige?

3. He gave her a very expensive ring. - Ezt miért nem így írták? : He has given her a very expensive ring. - Hiszen a gyűrű a nőnél van, nem?


előre is köszi


2010. aug. 16. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél tudtommal azért nem kell a did, mert múltidőt használsz, ami ugye a won.


A 3.-nál meg nem a nőről, hanem a fiúról beszélsz. A fiú adta a lánynak a drága gyűrűt. Nem azt mondod hogy a nő kapott egy drága gyűrűt és az az övé.

De ez csak saját gondolat, nem vagyok profi.

2010. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


1. Ez kérdés és ott kellene a did, nem?

2010. aug. 16. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem win hanem won van, és kérdésbe nem használunk 2 múltidejű alakot. De ez nem biztos, én valahogy így emlékszem.
2010. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha alanyra kérdezel (itt a team), akkor nem kell did-et használni.
2010. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kutyafuttában válaszolok, mert késő van:

1. Ha alanyra vagy annak számára, mennyiségére kérdezünk, nincs do vagy did segédige.

2.Ez függő kérdés, ott a szórend alany és ige, de hosszasan gondolkodtam, hogy te vajon milyen szórendet éreznél helyesnek, de nem sikerült rájönnöm.

3. Szituációtól függ, ha ez egy múlt idejű történet része, akkor múlt idő, ha egy friss esemény, akkor present perfect.

2010. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

23.27-es, köszi a választ, fogalmam sem volt, hogy mit éreznék helyesnek, mert nem találtam fogást ezen a mondaton. Most már értem.


köszi

2010. aug. 17. 08:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, én is felébredtem és első utam hozzád vezetett, immáron hosszabban. Először is kérdő mondatról épp a napokban válaszoltam egy másikra, a válaszom 100%-osan helyes, akkor is, ha valaki lepontozta.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

A másik mondattal neked nem az volt a bajod, hogy az ige a végén van, hiszen az teljesen normális, lásd How many novels did Tolstoy write?, csak a te mondatod nagyon hosszú. Az elvárásod az lett volna, hogy what a lovely couple will they make, tehát kérdőszó-segédige-alany-főige, ez a rendes kérdő szórend. A függő kérdésnél, ami egy bevezető mondattal tartozik, egyenes szórend van: kérdőszó-alany-segédige-főige. Tehát az alany és a segédige felcserélődik, ezért nem tetszett neked ez a mondat, meg azért, mert szerencsétlenül hosszú, tele jelzőkkel, plusz az elöljárószó (about) után nem egy főnév vagy névmás, hanem egy egész tagmondat van.

2010. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(tartozik=kezdődik)
2010. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Te vagy a fény az éjszakában. :)))

2010. aug. 17. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!