Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg egy új...

Hogyan tanulhatok meg egy új nyelvet nulláról?

Figyelt kérdés

Szeretnék autodidakta módon elsajátítani egy új nyelvet (német). Angolul tudok, nyelvvizsgám is van és úgy gondolom hogy van érzékem is a nyelvtanuláshoz.


Milyen platformon, mire ügyelve lenne érdemes ebbe belekezdeni? Örülnék ha pár éven belül B2 szintre el tudnék érni.



2021. jan. 30. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Tanárral. Könnyebb.
2021. jan. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Youtubeon nagyon sok csatorna foglalkozik az önálló nyelvtanulással, első körben ilyeneket érdemes nézegetni, mert nagyon hasznos tanácsokat tudnak adni. Én Lindie Botest követem, de biztos van olyan is, aki direkt német nyelvvel foglalkozik.


Keress jó tankönyvet. Ez egyáltalán nem könnyű, mivel az angolhoz hasonlóan németből is túlkínálat van, de a nagy részük vagy nagyon gyerekes, vagy kifejezetten tanári segítséggel dolgozható fel csoportban. Esetleg erre is jó lehet egy youtube csatorna, hátha tudnak ajánlani valamit. Persze jó eséllyel ezek nyilván nem magyar szerzők tollából származó könyvek, így maguk az instrukciók is németül lennének, ha az elején ez zavar téged, akkor a PONS kezdő nyelvtanfolyamát tudom ajánlani, amíg magadra nem szedsz egy kis alapot.


Amit mindentől függetlenül ajánlok:

1. Idő. A nyelvtanulásra időt kell szánni, és napi 10 perc nem elegendő. Hetente több órát kell vele foglalkozni, hogy belátható időn belül abból tudás legyen.

2. Cél. Azt is érdemes meghatározni, hogy mondjuk adott héten te hova akarsz eljutni, de hosszú távon mit szeretnél a nyelvvel. Például, hogy 2 év múlva szeretnél egy középfokú nyelvvizsgát. Ilyesmit akkor is érdemes, ha nincs is rá szükséged, hiszen sosem fog kiderülni, hogy milyen szintig jutottál el, plusz ez egy kis plusz motiváció, hogy foglalkozz vele.

2021. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
A német szerintem nem az a nyelv, amit magadtól megtanulsz. Mondom ezt úgy hogy több nyelvet megtanultam már elég jól, pl. angolul magamtól felsőfokig. De a némethez kell a tanár, az 3x nehezebb mint az angol.
2021. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én általános iskolában tanultam német nyelvet. A tanárom béna volt a német pedig rohadt nehéz. Magántanárhoz is jártam, mert annyira nem ment. Szóval szerintem mindenképp tanárral tanuljad. De pluszban én a Duolingo-val is tanultam. :)
2021. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!