Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben haladjak az...

Milyen sorrendben haladjak az angol nyelvtannal, ha egyedül szeretném megpróbálni felfrissíteni a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Itthon elkezdtem újratanulni az angol nyelvet, mert régen általánosban és középiskolában 3-4-5-ös voltam belőle, de most, mivel pár évig nem foglalkoztam vele, kezdek felejteni és úgy döntöttem, hogy mivel úgyis itthon ülök (álláskereső vagyok több-kevesebb sikerrel) felfrissíteném az angoltudásomat.


Szerintetek az jó, ha elölről végigveszem az érettségis könyvet, mind a szóbelit mind az írásbelit? (3-as lett az érettségim anno..:S)

És utána hogyan tovább, ha magamtól akarok tanulni? Milyen könyveket vegyek esetleg, milyen weboldalakon tanulgassak? Sajnos pénzem nincs elmenni tanfolyamra, ezt ne is javasoljátok. Bárcsak megtehetném..


Egyelőre annyit szeretnék elérni az angol tudásommal, hogy középfokon tudjak magabiztosan kommunikálni. Kiejtésekkel nincsen gondom. Szavakat is könnyen tanulok. A nyelvtannal vannak gondjaim. Milyen sorrendben haladjak? Pl. melyik igeidőt vegyem először?


Kérem, aki tud angolul, segítsen nekem felállítani egy tanulási sorrendet.


Köszönöm!


23/L


2010. aug. 14. 10:55
 1/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ha az a célod, hogy "középfokon tudjak magabiztosan kommunikálni", és nem kell a nyelvvizsga, akkor felejtsd el a nyelvtant, legalábbis egy időre.

Tanulj szavakat, vagy inkább komplett kifejezéseket, mondatokat a téged érdeklő témakörökben. Erről készíts listát, hogy miről szeretnél beszélgetni, mi érdekel, vonz, stb. és azt járd körbe angol nyelven.

My final advice is: "Talk!"

[link]

[link]

2010. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megfogadom a tanácsodat!
2010. aug. 14. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a nyelvtan is fontos, nem árt helyesen beszélni-irni:)

[link]

Itt találsz teszteket témakörökre bontva, különbözö nehézségüeket is. A végén meg tudod nézni a megoldásokat.

2010. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi neked is! :) megnézem az oldalt:)
2010. aug. 14. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ne a nyelvtannal foglalkozz, a tanított nyelvtannak legalább a fele teljesen fölösleges, (pl függő beszéd, sose használt igeidők), inkább olvass, bármit ami érdekel, levelezz, nézz filmet, beszélj.
2010. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Ma felregisztráltam az interpals.net-re (GYIK-en olvastam róla) és ott levelezek emberekkel és már most érzem, hogy többet ér ez, mintha bújnám a könyveket. Igaz, hogy amíg megírok egy 10 soros üzenetet, fél óra telik el :D De nem baj, majd ügyeskedem :)

2010. aug. 14. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!