Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvtanulás HELP?!

Kínai nyelvtanulás HELP?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok ajánlani jó kínai magántanárt? Kinek milyen tapasztalat van?!

Köszi!


2010. aug. 13. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Pesten vagy pl. Szegeden akarsz magántanárhoz járni? Mert nem mindegy hogy hol ajánlunk neked :D
2010. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hopp...igen!:D

Budapest lenne...


Tanfolyamokból bejártam a Konfuciusz Intézetet, meg megnéztem a Keleti nyelvek suliját is, de sajnos ezek a kötött tanfolyamok nem igazíthatók az én időbeosztásomhoz.

Ezért érdekelne, hogy talált-e már valaki jó magántanárt.

Köszönöm!

2010. aug. 13. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek kínaiul tanulni? Szerintem ne vesztegesd erre a drága idődet.
2010. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Üdv!:D


23 éves vagyok, egyetemet otthagytam, mert rájöttem, hogy nem sok értelme van az egésznek. 2-3 év alatt felépítettem az anyagi életemet, hogy többet a pénz már ne számítson. Így mostmár nagyjából azt kezdek az életemmel amit szeretnék. Időm mint a tenger, legalábbis én gazdálkodhatok már vele. Szeretem a kínai harcművészeteket és valahogy így megtetszett a nyelv is. Ezért szeretném tanulni.

Meg ha tanulod a nyelvet (főként ázsiait), annyira különböző, hogy CSAK ÍGY tudod megismerni a magyar nyelvet is és szépségeit; valamint a nyugati és keleti gondolkodás közti különbségekből, ezen dolgok jobb rálátásából is nagyon sokat lehet kamatoztatni...

Szóval azért van értelme...

...csak szeretnék azért jó tanártól tanulni...:D

üdv

2010. aug. 15. 23:07
 5/10 anonim ***** válasza:

tegnap 23:07


Ha tényleg maga a kínai nyelv érdekel, akkor tanulj kínaiul. De ezt itt nem lesz könnyű, igazából a legcélszerűbb egy taiwani (nem kínai!) tanulmányút lenne. Esetleg Hong Kong. Nagyon fiatal vagy, akár taiwani egyetemi ösztöndíjat is megpályázhatsz, anélkül, hogy határozott céljaid lennének (diploma stb.). De vannak egyetemtől független tanfolyamok is, mindennek utána kell nézni. Egy biztos, hogy az hatékonyabb, mert a kínait kétféleképpen lehet megtanulni: vagy intenzíven, vagy sehogy.


A konyhanyelvet a népi Kínában is felszedheted, odamész, röhejesen olcsó hely, vándorolgatsz ide-oda, és felszeded a nyelvet (vigyázat: addiktív, aki ott töltött fél évet, az gyakran ott is ragad, nem mintha olyan csodálatos jó hely lenne, csak egyszerűen odaszoksz). De komolyabb szinten Taiwanon kell tanulni.


Ha nem kifejezetten maga a nyelv érdekel, hanem a kínai kultúra, akkor ahhoz angolul kell tudnod, mert minden fontos dolog, amit kínaiul írtak, már megjelent angolul, régen feldolgozták amerikaiak, angolok és más külföldi tudósok. Ha a kínai kultúra érdekel, ahhoz nem kell számottevő kínaitudás (noha nyilván nem árt legalább alapszinten).


Azt viszont ne gondold, hogy a nyelvekből bármi kisül a "gondolkodásmód különbségéből" vagy a "nyugati és keleti" gondolkodásról. Egyrészt nem nagyon van olyan, hogy nyugati és keleti gondolkodás, másrészt a nyelvek struktúrája nem igazán tükröz semmilyen gondolkodásmódot (e körül van egy óriási mítosz, de szeretném megjegyezni, hogy az egész mese habbal).


Azért óvlak a kínai tanulásától, mert nem hasznos (nemcsak anyagi értelemben, hanem kulturális értelemben sem az), ugyanis ami létezik kínaiul, az létezik angolul is. Viszont aki belekezd a kínaiba, az rengeteg munkát belefektet és alig halad vele, ezért néhány hónap után felléphet a "too much invested to quit" állapot, ha érted, miről beszélek, és a kezdeti lelkesedésből nyomasztó teher lesz. Szóval alaposan gondold át, hogy rá akarod-e állítani az életedet erre a vágányra (mert kínait tanulni félgőzzel nem nagyon lehet).


Különben ha kínait tanulsz, akkor ha lúd, legyen kövér, és ne feledkezz el a klasszikus kínairól, ami olyasmi volt Kelet-Ázsiában régen, mint itt a latin.

2010. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nem nagyon van keleti és nyugati gondolkodás ? szerinted ugyanaz a kettő ? Voltál te már kínában többet mint 2 hét egyhuzamban ?


Itt élek lassan 1 éve, akkora a gondolkodásbeli különbség, hogy csak na ! A kínai nyelvtanulás meg a mai világban bárhol jól jön. Ha valaha egy cég felsővezetője akarsz lenni, már a cégek 30-40%-a elvárja a kínai vagy pedig az arab nyelv ismeretét.

Mivel itt élek én is tanulom a nyelvet (a kantonit) egész pontosan, és nekem nagyon bejött.

2011. febr. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 02:52


A különböző országokban eltérő az életstílus, eltérő az értékrend. Ez egy óriási közhely.


És milyen "gondolkodás" van emögött, amiért meg kell tanulni kínaiul? Semmi.


A görögök vagy svédek is máshogy élnek, mint a magyarok. És mi a "svéd gondolkodás"? Mi a "görög gondolkodás"? Semmi, nincs ilyen. Van gondolkodás, van a szakmáknak gondolkodásmódja, vannak egyéni értékrendek, vannak helyi változatai az egyéni értékrendeknek. Olyan, hogy kelet meg nyugat eleve nincsen, és pont a gondolkodó ember az, aki a világ minden pontján hasonló. Persze Kínában valószínűleg kevés a gondolkodó ember, úgyhogy ez kevésbé látszik :)))))

2011. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kínaiul tanulok és hatalmas különbség van szerintem is a két gondolkodásmód között!

Egyébként is imádok nyelvet tanulni, de a kínai nyelv annyira különbözik az európai nyelvektől, hogy igazi kihívás megismerni. (És igen, mióta kínaiul tanulok a magyart és azt angolt például egy kalap alá veszem. Régen úgy gondoltam, hogy a két nyelv között hatalmas a különbség, de miután a kínait megismertem rájöttem, hogy ahhoz képest az összes európai nyelv hasonlónak tűnik.)

A kínai szavak úgy 'épülnek fel', hogy a leghétköznapibb szavak megtanulásánál is (teszem azt hűtőszekrény :D) olyan összefüggéseket lehet felfedezni, hogy csak na. :D

Az írásjeleket megtanulni tényleg nagyon nehéz, de már annyira gyönyörűnek látom őket, hogy ez is élvezetes. Nem véletlenül számít művészetnek a kalligráfia.

Na, csak ennyit akartam hozzáfűzni a kínai nyelv tanulásához. Aki szeret nyelvet tanulni, annak a kínai nyelv lehet a csúcs. :)

2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ELTE-konfuciusz Intézet

Én is meg akarok tanulni kínaiul,biznisz miatt,aki azt mondja,nincs értelme az majd meglátja 10év múlva.

Írni akartam neked privit,hogy hogyan sikerült elérned az anyagi jólétet?Szeretem a sikeres embereket úgymond kifaggatni,hallgatni őket,hogy hogyan csinálták.

Tesómnak amúgy van egy kínaiul tanító ismerőse,majd beszélek vele és szólok neked is

2011. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"23 éves vagyok, egyetemet otthagytam, mert rájöttem, hogy nem sok értelme van az egésznek. 2-3 év alatt felépítettem az anyagi életemet, hogy többet a pénz már ne számítson. Így mostmár nagyjából azt kezdek az életemmel amit szeretnék. Időm mint a tenger, legalábbis én gazdálkodhatok már vele."


Ha én ajánlok neked valamit, akkor megtanítod cserébe, hogy hogy sikerült ezt ennyi idő alatt ilyen fiatalon kivitelezned?:D

2011. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!