Cosmopolitan lingua vagy Speak nyelviskola? Melyik és miért? Miben más a módszer?
Szerintem a Cosmo 1000x jobb, de attól is függ, hogy ki hogy szeret nyelvet tanulni. Pl.én kifejezetten szeretem a logikusan felépített rendszereket és ha össze tudom hasonlítani a magyarral. A Speak! sok ismétléssel gyakoroltat, de nyelvvizsgát nehezen lehet lerakni abból, amit ott tanítanak. Azt mondanám, hogy azon kívül, hogy kapsz ott némi magabiztosságot, nem éri meg, 3-4 cosmo tanfolyamból simán nyelvvizsgázol, a Speak-ben ugyanannyi pénzért el tudsz mondani magabiztosan x betanult mondatot.
Egyébként a könyvüket is olvastam a nyelvézék mítoszáról és nagyrészt bullshit. Bocsánat a kijelentésért de csak a lusta ember nem tud egy nyelvet megtanulni. Ha elkötelezett vagy, nem csak a minimumot tanulod, pl folyamatosan passzívan (háttérben megy a bbc) és aktívan (filmet nézel, olvasol, stb) tanulsz, nem tudom elképzelni, hogy valaki nem tud záros határidőn belül megtanulni pl angolul, amikor a csapból is angolul folyik minden.
Találkoztam én is nagyon sok ilyennel, volt aki diplomamentő 400-500 óra után egy egyszerű mondatot nem tudott összerakni, na ők azok akik a házit SE csinálják meg. De akkor bocsánat,ne várjon eredményt. Az ilyet meg úgyis hülyítik 100% beszéd alapú meg thétában relaxálós nyelvkurzussal.
Ezzel én is egyetértek. Valamelyik tanár szuper, a másik pedig olyan, hogy Jézus Mária, csak legyen már vége. Az a jó, hogy próbáórát is engednek, tehát 1-2 órára beülhetsz megnézni, milyen. Nekem anno engedték, és volt, hogy tetszett, de ez a 30-40 perces házi ellenőrzés… hát, azt már nézni sem bírtam. Nem mondom, hogy minden a tanárok hibája, mert a diákok között is vannak demotiváltak, főleg az idősebbek (30 fölött), akik csodát várnak ettől – hogy majd ezzel kijutnak külföldre –, de cserébe csak arra hajlandók, hogy beülnek az órára. Tehát mindkét félnek akarnia kell.
Viszont az a szomorú, amikor a tanár is csak el akarja beszélni az időt. Plusz az is érdekes, hogy náluk 1 óra csak 45 perc, és ha szuperintenzívre mész, akkor még ezen kívül is van 2 db rövid (kb. 10 perces) szünet. Legalábbis, amikor én mentem, volt. Nyilván senki sem merte ezt szóvá tenni, mert mindenki azt akarta, hogy a tanárnak jó hangulata legyen. De azért 120.000 forintot kifizetni 100×45 percért… Ha ezeket a 10 perceseket is levonjuk, akkor kb. 40-41 perc marad, és ha még a mellébeszéléseket is levonjuk, akkor kb. 30 perc. Ha pedig az önálló feladatmegoldást is, akkor egyre kevesebb.
Mindezek ellenére gondolkodom, hogy adok nekik még egy esélyt, és lehet, ideje felszólalnom, ha valami nem tetszik. Szerintem az önálló feladatmegoldásnak órán csak időhúzás a célja. Ezeket házinak kellene feladni, és a házit pedig csak akkor kellene ellenőrizni, ha kérdés merül fel. Az egyszerű feladatok ellenőrzése viszont tényleg időhúzás. Persze, 45 perc így is 1200 forintra jön ki csoportban, de legyünk reálisak: az órának a nettó hasznossága kb. a fele, tanártól függően. Volt olyan tanár, aki kimaxolta, és már hálásak voltunk, ha 5 perc pihenőt adott. Pedig ha a szülők is befizetik a gyereknek ezt a pénzt, ők szerintem azt várják, hogy orrvérzésig tömni a gyerek fejét a nyelvvel, és ne szünetezzenek, meg beszéljék el az időt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!