Angol és Spanyol mellé melyik a leghasznosabb nyelv? Francia, portugál, esetleg arab? Vagy más?
Figyelt kérdés
Ha valaki Spanyolországban, és/vagy környékén képzeli az életét és gazdasági területen szeretne elhelyezkedni...2020. nov. 17. 22:09
2/8 A kérdező kommentje:
Indokot is kapok? :D
2020. nov. 17. 22:14
3/8 anonim válasza:
Orosz, német, esetleg kínai/japán. Persze, majd pont a könnyűek lennének hasznosak, amiket a hülye is meg tud tanulni. Spanyolország király, sokan beszélik a spanyolt, de gazdaságilag nem nagy eresztés. Európában a spanyol nem sokat ér. Német azért praktikus, mert az van hozzánk a legközelebb és ha az ember a külföldi munkavállalás mellett dönt, az egyik legjobb döntés német nyelvterületen keresgélni. Az oroszt és a keleti nyelveket meg talán nem kell indokolnom, gazdasági nagyhatalmak, népes ország, többre megy az ember, ha tudja beszélni a nyelvüket.
4/8 A kérdező kommentje:
Átgondolom amit írtok, a kínai biztos hogy a világ összes pontján hasznos üzletileg, valóban...
De az arab hogy lenne már könnyű? :D
Az egyik legnehezebb nyelv a világon...
És a francia sem olyan könnyű azért.
Magas szinten, hogy a mindennapokban tudjuk használni, munka alatt, pedig szerintem egyik nyelv sem könnyű.
2020. nov. 17. 22:31
5/8 anonim válasza:
Ha Magyarországon élsz, nem kérdés: német. Megtanulhatsz spanyolul is, én is azt tettem mert szeretem, de ha munkát is akarsz vele találni, jóval egyszerűbb egy angol-német kombóval. Tanultam portugálul is, de sehol nem tudom kb hasznosítani. Magyarok alpból nem tanulnak arabul, tisztlet a kivételnek, nagyon szép nyelv pedig. :) Orosz is kezd feljönni megint. Az viszont jó alap lehet más szláv nyelvekhez.
6/8 anonim válasza:
Francia vagy arab!
Én arabul tanulok. Nem könnyű, nagyon nem.. de ha szánsz rá időt akkor megtanulható. :) Írni, olvasni pár hét alatt simán meglehet tanulni. (Nekünk az egyetemen 3 hét volt rá.)
7/8 anonim válasza:
Gondolom az szavazott le, aki meg magyarul se tud. 😂
8/8 anonim válasza:
Az én gimis tanárom, aki amúgy egy egyetemi rektor/professzor az ELTE-n mindig a kínaival és az arabbal jött. Szerinte gazdasági világnyelv, és aki megtanulja bármelyiket is, soha nem lesz munkanélküli és csóró.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!