Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul vagy spanyolul éri...

Oroszul vagy spanyolul éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni az orosz és a spanyol között:S

Melyik a hasznosabb,melyikkel lehet jobb állást szerezni,melyik a nehezebb,melyik a szebb?:)


2010. aug. 5. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Sztem az oroszt válaszd, a spanyolt rengetegen tanulják, nálunk szinte mindenki ...
2010. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát hogy kinek mi a szép az relatív, de a spanyol nagyon nagy divat, rengetegen tanulják, ezért az orosz nyilván sokkal nagyobb érték, pláne, hogy az orosz gazdasági potenciál sokkal nagyobb, mint a csőd szélén lavírozó spanyol. Plusz az oroszból nagyon könnyű megtanulni a régiónk országainak nyelvét.
2010. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

oroszul kevesebben tudnak, azt inkább fogod tudni kamatoztatni

de tanulhatsz kínait is, ha elég elszánt vagy

abban is nagy lehetőség van

2010. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat,várom a továbbiakat:)
2010. aug. 5. 17:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz hasznosabb (valamivel). Egyik nyelv sem hasznos ebből a kettőből, mondjuk az angolhoz vagy a némethez, franciához képest.


Állás szempontjából az orosz előnyösebb. A spanyol "könnyebb" abban az értelemben, hogy az angoltudás megkönnyíti a tanulását, és mivel ma már mindenki tud angolul, ezért a spanyol általában könnyebb.


Egyébként az angoltudástól függetlenül nem tudnám megmondani, melyik nehezebb. Az oroszban a névszók bonyolultak, a spanyolban az igék. De az oroszban van pár nehézség (pl. hogy hol a hangsúly), ami miatt egy kicsivel talán összességében nehezebb. Nem nagyon nehéz az orosz, és az oroszok jól tűrik, ha a külföldi nem beszél tökéletesen.


Az orosz előnye, hogy kaput nyit a többi szláv nyelvre is.


Kínait semmiképpen ne tanulj, téves, amit az egyik előző válaszoló mondott.

2010. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az angol és a francia folyamatban van:)

Amellé kéne majd harmadik:)

2010. aug. 5. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

ma 20:27


Ha könnyen, gyorsan kell a nyelvvizsgapapír, akkor válaszd a spanyolt, ha bírod a kihívásokat és értékes tudást akarsz szerezni, válaszd az oroszt.

2010. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én annak ideén a francia, spanyol és orosz között örlődtem. Végül az oroszt válaszottam. És nem bántam meg. Nekem nagyon tetszik. Én nem mondanám annyira könnyűnek.

De nagyon szép, szóval megéri :)

Sok sikert!

2010. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Sztem az egész attól függ hol fogsz majd elhelyezkedni mert minden állás fajtánál pl.turizmus ....ha még nem tudsz dönteni nyugodtan írj...
2010. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Russian
2010. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!