Ha introvetált személyiség vagyok, akkor nekem hol érdemes nyelvizsgáznom?
Nem tudom, miért hiszi annyi ember azt, hogy az intzrovertált annyit jelent, hoyg gátlásos?!?!??!
TE nagy valószínüséggel a második kategóriába tartozol, ennek semmi köze ahhoz, hogy introvertált vagy extrovertált vagy. (Rengeteg elöadómüvész introvertált, de NEM gátlásos - ezért is sikeresek)
Neked nem az a lényeg, hogy HOL akarnál nyelvvizsgázni, hanem elöször többet kellene tanulni, utána meg gyakorolni az adott nyelven beszélést, mert a legtöbbször a rutin hiányzik!
Maximálisan egyetértek az elsővel. Az introverzió csak egy preferencia a feltöltődés társas jellegére vonatkozóan. Nem szorongás, szociális fóbia meg egyéb agybaj.
Nem mellesleg, ha normális (komplex) nyelvvizsgát akarsz, nem úszod meg a szóbelit és ha nem vagy hajlandó kinyitni a szád, hanem csak a másik beszél, akkor ugyanúgy le fognak pontozni, mint a pitsa. Úgyhogy vagy összeszeded a tökeidet vagy köszönj el a nyelvvizsgától, de ne fogd az introvertáltságodra.
Üdv,
Egy introvertált.
Ha tetszik az Origo stílusa, akkor ott próbáld újra. Ha nem, akkor javaslom az ECL-t, esetleg Euroexam, Telc, iTolc (gépen lehet csinálni, nincs személyes kontakt), de van még kismillió, szét kell nézni, kerdezősködni.
Egyébként szerintem sem introvertáltság kérdése, ez valóban szorongásszerű lehet inkább (pszichológus, mentálhigiénés szakember segíthet szívesen, nem gáz elmenni!), esetleg nem vagy biztos a tudásodban vagy a bukás lehet simán elrettentő/ijesztő, rengeteg dolog lehet még az introvert személyiségen kívül
Wow, nem gondoltam arra, hogy pszichológus és szoc. fóbia is meg lesz említve egy nyelvizsgás kérdésnél, de ok (Járok már pszichológus, de nem emiatt és nem, nincs szoc. fóbiám).
Már eldöntöttem, hogy Origóhoz megyek és nem, nem az a problémám, hogy nem tudok megszólalni, inkább azt volt a baj, hogy nem tudtam olyan sokat beszélni,mint az elvárt szint, de ezt gyakorlom. Ja, és már az írásbeli meg van.
"*ha nem tudsz olyan sokat beszélni, mint kellene, akkor viszont gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás"
Na de ha nincs több mondanivalója a témáról, ha nincs semmi gondolat a fejében?
Kérdező, ha ez a gond, akkor nézz többet híradót, beszélgetős műsorokat, figyelj oda, amikor bárki beszélget bárkivel olyasmikről, amik a nyelvvizsgán is előforduló témák lehetnek (tehát kb. bármiről :) ), hogy legyen mondanivalód, hogy legyenek szempontjaid minden témához, és tudjál érveket meg indoklásokat felsorakoztatni minden mögé. Ez nem megy egyik napról a másikra, ehhez fel kell nőni (ezért nem kell erőltetni a nyelvvizsgázást már évekkel az érettségi előtt: jó, ha 17 év körül van a vizsgázó legalább, mert akkor már egész máshogy látja a világot, sokkal komplexebben, mint előtte, így sokkal könnyebben tud beszélni (az anyanyelvén is) akármilyen témáról.)
Szia! Én azt javaslom, hogy ne erőlködj ezzel a nyelvvizsgával, nekem nincsenek jó tapasztalataim.
Nekem is főleg a szóbelivel voltak gondjaim, az Origón 2-szer próbálkoztam sikertelenül, a BME-n utána elsőre meglett. Én azt tudnám neked ajánlani, mert ott sincs más vizsgázó a teremben rajtad kívül (ami szerintem előny az introvertált és gátlásosabb vizsgázóknak), a vizsga felépítése is hasonló az Origoéhoz, viszont valahogy segítőkészebbek. Ha elakadsz, mert nem megy a monológ (nekem se ment), akkor feltesznek kérdéseket, és elég ha azokra jól tudsz válaszolni. Illetve én az egyikre rossz választ adtam, de rávezettek, hogy mit kellene mondani, így kijavíthattam magam. És kétszer nem értettem valamit, visszakérdeztem, de így is 70% körülire sikerült az eredményem, nem csak éppenhogy átmentem, bőven meglett.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!