Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges szerezni ekkora...

Lehetséges szerezni ekkora nyelvtudást 2 év alatt ha ezekenkívül ott van a többi tantárgy is amiből jól kell teljesítenem (minimum 4esre)? : [ help!

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem h megtudnám e tanulni 2 év alatt a németet középfokra, úgyh h 2 éve tanulom de elég gyenge vagyok belőle (nyelvérzékem az van, csak lusta voltam tanulni :( most már bánom.) és az angolt úgy h megtudjam csinálni az emelt szintű érettségit legalább 70%-osra.most angolból egész jó vagyok de még nem tudnám megcsinálni a középfokú angol nyelvvizsgát.

kérlek segítsetek! h tudnék neki állni ennek a két nyelvnek? 2 évem van rá :( ötletek? tanulásmódszerek?

előre is köszi mindenkinek aki válaszol!!! :)


2010. aug. 3. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron voltak 4-5 hetes intenzív (100 órás) tanfolyamok szinte minden nyelviskolában.. Ezekre kellett volna jelentkezned és már mehetnél is vizsgázni. De nem vagy elkésve :) tanulni sosem késő.. Nézd meg a közeledben lévő nyelvsulik ajánlatait, talán ősszel is indítanak valami nekedvaló, délutánonként simán eljárhatsz és a hétvégén tovább tudsz készülni, gyakorolni bármire.. Nagyon sok szorgalmat és kitartást igényel, nem csak a 4 hetes, hanem akár a fél éves kurzus is!!!! Szóval ez nem olyan, hogy beülsz és elvagy, komolyan kell venni és készülni kell óráról-órára..


Emellett keress barátokat neten, akikkel levelezhetsz, ha van szabad időd, nézz filmet angolul és hallgass sok-sok zenét (youtube-on akár lyrics-szel is)

keress könnyített olvasmányokat, még van szűk 1 hónap a nyárból, addig simán kiolvasol 1-2 könyvet.. és a nyelvtant magadtól is át tudod olvasni, remek tesztek és magyarázatok vannak neten is..csak keresni kell.


Én áprilisban tettem szakmai B2 németet, ősszel pedig (vagy kora tavasszal) pedig angolból fogok nyelvvizsgázni. Nem vagyok egy nyelvzseni, de sok szorgalmam van :)


Szóval, nem vagy elkésve, még pont időben kaptál észhez. Csak elkezdeni nehéz, utána is lesznek mélypontok, ezért fontos, hogy adj időt magadnak.. és tényleg akard azt a nyelvvizsgát, ill. inkább tudást :P


Üdv.: Dóri

2010. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, nagyon nagyon fogok igyekezni!!! :)
2010. aug. 5. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!