Hogy tanulod meg rendesen idegen nyelven a számokat
mondani?
Figyelt kérdés
Nagyon jó vagyok idegen nyelvekből, de sajnos a számok mindig nehezen mennek. Több évnyi használat, felsőfokú nyelvvizsga stb után is általában lelassulok amikor egy számot vagy számsort kell kiolvasni.
Fejben ha számolok, azt is mindig magyarul csinálom, valahogy nem áll rá az agyam.
Más is van így ezzel?
(Idegen nyelvi környezetben élek, három nemzetközi felsőfokú nyelvvizsgám van különböző nyelvekből, szóval van gyakorlatom. Nem vagyok kezdő. A barátom sem beszél egy szót se magyarul.)
Őszintén? Sehogy. Angol nyelven diplomázom épp közgazdaságtanból, azt tapasztaltam hogy csak összezavarom magam ha az egyébként is bonyolult műveleteket angolul próbálom elvégezni. Szerencsére váltogatni könnyen tudok a nyelvek között, úgyhogy az nem zavar meg ha mondjuk egy vizsga közben folyamatosan váltogat a belső monológom.
Nyilván el tudom mondani szóban angolul is, de akkor lassabb lesz. Amúgy meg nem tudom te hogy vagy ezzel, de egy hosszabb számsor előtt vagy egy bonyolult számítás közben én magyarul is lelassítok.
2020. jún. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nekem a pénz (pl apró) számolása sokat segített+ történelmi szövegek hangos felolvasása.
2020. jún. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Szerintem ilyenkor nem érdemes kiolvasni, nálunk teljesen elfogadott órán (Angliában) hogy ilyenkor úgy mondjuk ki ahogy ott van. Pl nem azt mondjuk hogy three hundred and eleven hanem three-one-one vagy three hundred eleven. Matekosabb órán kB 99%ban így megy
2020. jún. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
2 felsőfokúm van (nyelvszak), de ugyanígy vagyok és több ismerősöm is. Szerintem az lehet az oka, hogy a szavakat leírva làtod mindig és így rögzül, míg a szàmokat szàm formàban. És a nagyobb szàmoknàl ritkàn làtod kétszer ugyanazt.
2020. jún. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Mikor rájöttem, hogy ez nem úgy megy, mint a levegővétel, mentem a nagyvárosi utcán, normális közlekedő tempóban, és a parkoló autók rendszámát igyekeztem kimondani. Betűzés természetessé tételére is igen jó. Aztán lehet a gyaloglás tempóját növelni.
2020. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Szerintem sehogy. Nekem magyarul is sajnos így van, intelligens embernek tartom magam, de azt nagyon szégyenlem. Egy szám előtt mindig meg kell állnom, hogy átgondoljam, hogy akkor ez mennyi is. (angolból középfokúm van, most felsőfokra készükök+matek faktos vagyok)
2020. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Jó tudni hogy nem csak én vagyok így ezzel. Már 3 nyelvet tanultam, a számokkal mindig nehezen birkóztam meg. Angolból már nagyjából megy, de például németnél mindig nagyon kell koncentrálnom, főleg, hogy visszafele mondják.
2020. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Idegen nyelven gyorsan kimondani számokat csak gyakorlás és koncentráció kérdése, ez nekem elég jól megy, de a fejben számolás teljesen más (ez nekem sosem sikerült, és már nem is erőltetem). Szerintem minden embernek nagyon fiatal korában, az anyanyelvén keresztül alakul ki a számfogalma, akkor tanulja meg az alapvető műveleteket, így rögzül készségszinten, amit nagyon nehéz felülírni. És kérdés, hogy van-e egyáltalán értelme, ha elég gyorsan tudsz fordítani az adott nyelvre.
2020. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Én külföldön jártam középiskolába, így közel anyanyelvi szinten megtanultam a nyelvet, de amikor valami matematikai problémát kellett megoldani, mégis mindig magyarul számoltam fejben. Ez a mai napig így maradt, de nem érzem hátránynak (szerencsére ritkán kell számokkal foglalkoznom :) ).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!