Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül hogyan tanulhatnék...

Egyedül hogyan tanulhatnék meg egy nyelvet középfokon, illetve emelt szinten?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
PL. könyvből.
2010. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kezdőről?

Vagy angolt már jól beszéled?

Mert nekem miután már jól ment az angol és a német, önszorgalomból kezdtem el tanulni kb 2 hónapja az olaszt,és jól haladok vele, meg szeretem is nagyon.

2010. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből nem derül ki, de ha más nyelvben nem vagy jártas, akkor inkább suliban tanuld. Nyelvtani szerkezeteket, kiejtést úgy érted meg, meg a hibáidat is korrigálja stb


ha meg újrakezdő vagy pl, akkor -nem tudom melyik nyelvről van szó- de neten is sok minden van,ill könyvesboltba, könyvtárba is mehetsz

2010. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdőről, mellé angolt tanulok az iskolában.
2010. júl. 30. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
könyv+tv+net
2010. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Könyvből semmi esetre se. Hanganyagokat szerezz be és azokat hallgass, vagy filmeket kétféle felirattal. Nem árt mellé valamilyen fordító pl. bluu.hu google fordító meg vmilyen egynyelvű szótár használata. Ami nagyon jó még, az a Relaxa módszer és a KREATÍV angol/német/stb.
2010. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Töltsd le a rosetta stone nevezetű programot torrentről, és vegyél egy mikrofont.
2010. júl. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone jó kezdés, mellé egy jó könyv is tud szerintem hasznos lenni. A leghatásosabbak szerintem a hangos szótárak, filmek és zenék. Ha sokat hallod a nyelvet, akkor közelebb engeded magadhoz, magabiztosabban állsz hozzá és szerintem könnyebb elsajátítani. :)

Hogy ne vesszen el a motivációd és add fel közben hamar, keress anyanyelvű írókat, zenészeket, akik szimpatikusak, olvasgass a kultúrájukról, a kulcsszó az érdeklődés. Ezáltal pedig az aktívabb tanulás és gyakorlás. Én így tanultam oroszul, idén meglett a középfok.

2010. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!