Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lenne érdemes? (érettségi...

Hogy lenne érdemes? (érettségi, nyelvvizsga. )

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem. Angolból meg van a középfokú nyelvvizsgám, a középsuli után kimegyek 1 évre dolgozni, pénzt gyűjteni a továbbtanulásra, amit a későbbiekben ott szeretnék folytatni. 1 év alatt pluszba még nagyon sokat tanulnék angolul, biztosan sokat fejlődnék. Az a kérdésem, hogy csináljam? Egyből emelt szintű érettségit tegyek itthon, vagy menjek ki egy középpel, majd ahogy letelt az egy év csináljam meg a felsőfokút? Igazából rohadtul nem értek hozzá :D Várom a tanácsokat, esetleg személyes tapasztalatokat.
2010. júl. 26. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
EZ igazából nagyo nrelatív, nekem is van angol középfokom, mégse tudok angolul. Ha úgy érzed meg tudod magad értetni menjél ki így...jobban járnál az emeltszintűvel mint egy felsőfokúval, ha jól tudom (pontilag), de ha elrontod az emeltet...akkor megszívhatod
2010. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a továbbtanulás miatt érdekelne igazából, hiszen, mint írtam, ott szeretnék :)
2010. júl. 26. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az angol felvételi tárgyad lesz, akkor kell az emelt szint, különben nem, hiszen akkor a 40 pontot úgysem kapod meg, középfokú nyelvvizsgád meg már van. Aztán ha visszajössz, felsőfok.
2010. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a némettanárom úgy számolta, hogy az több pont, ha csinálunk egy jól megírt középszintűt és mellé egy felsőfokú nyelvvizsgát. nem igazán értem ezt a pontos számolgatást, szóval ne kérdezd, hogy miért.
2010. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, megkérdezhetem,hogy mit fogsz dolgozni,és mit szeretnél tanulni?
2010. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igazából au-pairkedésre gondoltam, esetleg pincérnő. Még van egy évem eldönteni :) Azzal, hogy mit szeretnék tanulni, még nem vagyok teljesen tisztában, de vonz a turizmus, idegenforgalom, esetleg a kereskedelem.

2010. júl. 26. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:

"középsuli után kimegyek 1 évre dolgozni, pénzt gyűjteni a továbbtanulásra, amit a későbbiekben ott szeretnék folytatni"


OTT? Mindenki félrebeszél, ha ott, fölösleges emeltet tenned, a magyar érettségiddel ott semmire se mész, tandíj van + felvételi+valószínűleg a magyar érettségid nem fogják elfogadni, ezért ott újra érettségizel, már ha Angliára gondolsz.

2010. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
újra érettségi? de jó... akkor elég középszintű érettségi itthon?
2010. júl. 26. 19:13
 9/9 anonim ***** válasza:
újra?! nem jó, ha a magyart átfordíttatja?
2010. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!