Nyelvtanulás duolingoval?
"Öszintén szólva MINDEN gyerek NYELVTAN NÉLKÜL tanulja meg az anyanyelvét, és sikerül nekik.
Erre felnöttek is képesek (lennének), ha nem lenne ez a hülye dogma, hogy a nyelvtanra kell RÁAGGATNI a nyelvet!"
De abban nem lenne ennyi pénz :)
Nem értem #9-es válaszomba mi nem volt igaz, várom a magyarázatot..
Nincs gomb?
Nem vitatott téma?
"Igen, csak a gyereket 0-24 ben kizárólag a nyelv veszi körül nem napi 1 órát foglalkozik vele, amit egyébként írtam is..."
NAPI 1!!!! órában nem is érdemes a nyelvvel fogalkozni, és ezen semmiféle nyelvtan sem segít.
Hát, én nem tudom erre a pontos választ, de a véleményemet leírom.
Angolul én egyedül tanultam meg és tettem le a nyelvvizsgát, most pedig egyetem miatt kell egy 2. is 1,5-2 év alatt. Ugyan én duolingózok, de abban biztos vagyok, hogy az gyakorlásra jó, és szerintem egy alapszintű tudást adhat. Úgyhogy most én is agyalgok ezen a témán, mert sok egyéb más egyetemi tanulnivaló, beadandó + munka mellett kell magam is felhozni.
Én angolból úgy csináltam, hogy kb. 2-3 hónapig volt türelmem a "Tell me more"-ral foglalkozni, utána keresgéltem levelezőtársakat (penpalworld.com), és alig tudtam összerakni egy mondatot, de már elkezdtem chatelni. Ezek mellett rengeteg sorozatot néztem, meg sok mindent angolul, szerintem ez nagyon sokat segített. A szókincset én nagyon tanultam, de rájöttem, hogy érdemesebb kifejezés formájában vagy kontextuálisan, így nagyobb az értelme (meg jobban megtapad, meg a helyes használatát is tudod + nyelvtant is tanulsz vele - pl. olvasás). A nyelvtant is megtanultam angolból, de nem töltöttem ki a feladatokat A-tól Z-ig, hanem max párat. A lényegét próbáltam kiragadni mindenből, és ezek mellett cikkekben, könyvekben, filmekben, interjúkban, sorozatokban rengeteket visszaköszöntek a tanultak, illetve azokból is rengeteg minden megtapadt. Akkor recepciós is voltam, és tudtam használni a nyelvet. És az első vizsgára készülés nélkül mentem el, és meglett. Miután már érettebb lettem, és be akartam kerülni az egyetemre, többet készültem, egyik emelt érettségim az angol volt, és elég jó %-al meglett. Nekem angolnál ezek váltak be. Németnél én most annyival látom nehezebbnek, hogy kevesebb az átfogó, összeszedett anyag, de szerintem logikus maga a nyelv.
még az előző vagyok...
Azt még elfelejtettem írni így meló után, hogy nekem az iskolai jellegű tanulási módszer pl. angolból nem vált be, max az elején tanultam úgy. Illetve, vizsga előtt. Szókincs + nyelvtan -> célirányosan is, témakörönként, illetve chatelni/beszélgetni vkivel, olvasni, rengeteg német dolgot (film, sorozat, zene, hírek, stb.) nézni/hallgatni. Inkább ezek az anyanyelvi dolgok adtak sokat hozzá ahhoz, h viszonylag folyékonyan beszélek angolul, illetve ehhez kellett értenem a nyelvtant is, de nem vágtam be szó szerint a szabályokat. Nekem ennyi kellett a B2-höz (ami elég közel volt a C1-hez)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!