Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leggyorsabban...

Hogyan lehet a leggyorsabban és leghatékonyabban fejleszteni a szókincset angolból, hogy meg is maradjon?

Figyelt kérdés

Sajnos elég gyér a szókincsem és hiába próbáltam eddig akárhányszor belefogni, hogy fejlesszem gyakorlatilag mindent elfelejtettem amit tanultam. Az Ankidroid androidos alkalmazásban van egy 4000 Essential English Words nevű interaktív szókártyacsomag (képként prezentálja és magát a szót ill. egy példamondatot is mond hozzá kiejtve). Ezekből naponta 30-50-et tanultam nyáron úgy, hogy ismétlést is biztosít a program (beállítod, hogy mennyire okoz nehézséget a szó és aszerint dobja ki pár nap vagy csupán pár hónap után). De ezzel se mentem semmire. Azok az elvontabb szavak, amelyeket meg is jegyeztem valami nagy baromság miatt esetleg spontán maradt meg. Pl. az unconscious, mert általánosban mindig fonetikusan röhögve ismételtem annyira poén kimondani :D vagy a demand, mert sokat játszottam a Total War játékokkal és mindig kellett használni a diplomácia felületen, amikor ajánlatot tettem és valamit kértem cserébe. Szóval célirányosan nem tudok angol szavakat megtanulni csak vagy megmaradnak vagy nem. Ahogy előbb is utaltam rá, már játékokkal is próbáltam, de most már 26 vagyok és azok a szavak sem maradnak meg a fejemben úgy mind anno 12-16 évesen.


Mit tudnátok javasolni szókincs fejlesztésre, ami eredményes, gyors és meg is marad?



2020. jan. 13. 17:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
53%
Máshol már írtam, de angol filmek/sorozatok nézése magyar felirattal :D Olyankor tudat alatt is rögzül, sőt... felhozza az emlékeket az elfelejtett szavakról, én is onnan tanultam sok szavat.
2020. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Régen az emberek nem irtóztak a munkától. Azt kell belefektetni ma is. Leírod a szavakat szótárfüzetbe. Mely írást nem tilos átolvasni. :) Rámondod telefonra/diktafonra, és ha van rá alkalom, visszahallgatod. Csinálsz belőle különféle gyűjtéseket. Témaköröset, de akár kezdőbetűset is.

A megerősítés egyik módszere az is, ha könyvben olvasod, filmben vagy sorozatban hallod, de adott szókészlet gyakorlásához látnoki képességek kellenének, hogy azokat a vidámságokat nézzed, amiben majd biztosan lesznek a kívánt kifejezések.


Applikáció, mi? :) Fekszel otthon, és letöltesz egy boltbamenős applikációt, egy vacsoracsinálósat és egy emésztőset, majd egy megelégedett sóhajtót. :D Vigyázz, elől-hátul megszabadulósat is tölts le, különben megkristályosodik benned a termék. :D

2020. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na tökéletesen csináltad. Ne hagyd abba.

Szótárfüzetet véletlenül se haszálj, tudománysan bizonyították, hogy igen igen kicsi a hatékonysága a klasszik szótárfüzetes tanulásnak.


Szóval tedd azt, amit eddig jól csináltál.

- képként prezentálja és magát a szót ill. egy példamondatot is mond hozzá kiejtve = tökéletes


- ANKI, szuper (próbáld ki a tanulókártyákat és azokat be ankiba)


- Azok az elvontabb szavak, amelyeket meg is jegyeztem valami nagy baromság miatt esetleg spontán maradt meg. Pl. az unconscious, mert általánosban mindig fonetikusan röhögve ismételtem annyira poén kimondani :D = fantasztikus!!! Csak mondom, hogy azok a nyelvészek, akik értenek is ahhoz amit csinálnak, és követik az agykutatásról szóló eredményeket, kifejezetten ezt tanítják, hogy így jegyezzük meg a szavakat.


- vagy a demand, mert sokat játszottam a Total War játékokkal és mindig kellett használni a diplomácia felületen = pompás, na pont így kell játékokból tanulni


Ezeket az általad már ismert technikákat alkalmazd az összes szóra.


Vannak erről cikkek, előadások, mindenféle anyag, ajánlom: Lénárt Tünde (youtube), angolnyelvtanítás.hu- Szalai Gabi (facebook csoportban vannak előadásai), 5 év 5 nyelv blog.


Ismerd meg azokat a tanulási technikákat, amik azokra a dolgokra épülnek, amiket te már használsz csak nem tudatosan. Ahogy a unconscious szó megmaradt, úgy meg fog maradni minden :)

2020. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem angolul, angol felirattal nézz filmeket és sorozatokat, ha szeretsz olvasni akkor olvass is angolul. Így többször elő fognak jönni a szavak és jobban meg is fogod őket jegyezni.
2020. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 3-as válaszoló, nagyon kedves vagy. 😊

Viszont akkor a filmeket magyar vagy angol felirattal nézzem? Ellentmondásos válaszok érkeztek és ha magyarul nézem, akkor akaratlanul is a magyar szövegre koncentrálok, arról nem is beszélve, hogy milyen hulladék feliratokat szoktak manapság gyártani filmekhez. Az angol felirat - amit általában próbáltam is - viszont a beszédértésemet javítja azonban sok mondat jelentését meg nem értem.

Szóval melyiket válasszam, melyik hatékonyabb? (Mindegy melyik küszködősebb filmeket/sorozatokat amúgyse szeretek nézni. 😅)

2020. jan. 13. 19:59
 6/11 anonim ***** válasza:
2020. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Sztrogoff, van benne valami amit mondasz, munka nélkül nincs eredmény. De kb. mindenkinek a zsebében van egy okostelefon, amire ezer meg egy nyelvtanulós, szókártyás meg hasonló appot fel lehet rakni, ha már van az embernek, miért ne használja ki? Plusz egy érv a mobil mellett: általában a buszon tanulom a szavakat, mert úgysem tudok más jobbat csinálni, reggel sötétben megyek, este sötétben jövök, a füzetet egyébként sem látnám.
2020. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A magyar vagy angol felirattal kapcsolatban tudok hozzàszólni. Fordítást tanulok egyetemen és azt tanultuk, hogy sosem pontosan fordítunk szóról szóra, hanem gondolatot közvetítünk. Vagyis lehet, hogy annak amit mond és az ami oda van írva az nem ugyanaz, de úgy a legmagyarosabb. +A feliratok le vannak korlàtozva 40 karakterre. Szóval én az angolt javaslom. (Ha nem értek valamit akkor 2 szótárt hasznàlok, egyik a glosbe, ami példàkat is ad, a màsik a szótár.net)
2020. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"tudománysan bizonyították, hogy igen igen kicsi a hatékonysága a klasszik szótárfüzetes tanulásnak"

Ne is humorizálj már. :) Régi tanulási segédeszköz az, hogy az ember leírja, lerajzolja, vázlatot készít. Azzal félig megtanulja. Ha nem vetted vón észre, én nem azt írtam, hogy a szótárfüzetet magolja, hanem azt, hogy írja le. Én a 90-esekben, jobb lehetőség híján kétszer írtam le, mert papírra kiírtam, majd word-ös szótárfüzetbe begépeltem, ha géphez kerültem. És még rámondtam diktafonra, hogy ha állok a vonatra várva, majd meghallgatom. Ez a három igazából elég volt. Addig, míg nem kapott még egy megerősítést, könyv vagy film módszerével. Hát, ami húsz évig nem kapott, annak már nyoma nincs. Kérdezőnek, ha nehezen megy, ajánlottam még vagy két formát, hogy foglalkozzon a tanulandó szavakkal. A kulcsszó továbbra is az agymunka, az nem az alkalmazás alkalmazása. :D


De egyébként örülnék neki, ha a tudományos bizonyításra rávezetnél.

2020. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Angolul es ANGOL felirattal nezd a filmeket. Sokkal hatasosabb. Ugyanis ha magyar a felirat akkor tekintve, hogy az az anyanyelved, arra koncentralsz, az angolra szinte egyaltalan nem. Lesznek szavak amiket nem ismersz, ezeket vagy a kontextusbol kikovetkezed, vagy lehet egyaltalan nem lenyeges a sztori megertesehez, de mindenkepp ird ki oket valahova. Aztan ha harom negy ilyen szo megvan, foglald oket ertelmes 2-3 mondatba es ugy tanuld meg. Kontextussal, ne csak h pl apple = alma.
2020. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!