Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia német angol mennyire...

Francia német angol mennyire nehéz nyelvérzék nélkül?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 16:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%

ma 17:45


Nem nehéz, mert annak bemagolásához, hogy "die Welt" és "der Wagen" nem kell ész. Hanem IDŐIGÉNYES, mert angolul megtanulod, hogy "world" és "car", és ezzel megtanultad a főneveket. Nem kell hozzámagolnod még kis szavacskákat, mint "die" vagy "das".


Az a nyelv, ahol egy tárgy megnevezéséhez elég megtanulni egy (1) darab szót, kevésbé időigényes, mint az a nyelv, ahol egy tárgy megnevezéséhez meg kell tanulni két (2) információt: tehát a szót, meg még azt, hogy melyik névelő tartozik hozzá. Mindez valóban nem "nehéz", csak többletmunka. Ezért ugyanazt a szintet németből hosszabb idő alatt lehet elérni, mint angolból. Mert ha angolul akarsz preopzíciókat használni, akkor nyugodtan le lehet őket írni, nincsenek vonzataik. Míg németből emlékezni kell a vonzataikra. ha angolul írni akarsz egy mellékmondatot, akkor 3-4-féle szó lehet, ami utalószóként szerepelhet. Németből ki kell választanod mondjuk 100-féléből, hogy melyiket írod le. A németben minden bonyolultabb. Nem nehéz, mert aki nem teljesen debil, az be tudja magolni a német nyelvtani szabályokat, de mindenre 3-szor annyi szabály van a németben, mint az angolban.

2010. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

Hagyjuk már ezt a "nincsen nyelvérzékem" dumát a büdös pic$ába! Olyan nincs, hogy nincs! Főleg furán hangzik egy olyan illető szájából ez a mondat, aki a világ egyik legbonyolultabb és legnehezebb nyelvét beszélni minden nehézség nélkül. Azt, hogy valakinek nincs nyelvérzéke az olyan nyelvtanárok találták ki, akik olyan szɐʀ pedagógusok, hogy a büdös életben senkinek sem tudták megtanítani az idegen nyelvet. Ezek a pedagógusok pályát tévesztettek. Ha egy nyelvtanár azt mondja neked, hogy nincs nyelvérzéked, akkor az menjen el ekézni inkább (bár azt sem lehet ész nélkül csinálni...).


Aszongya valamelyik, hogy 12 év után ment el középfokút tenni. Miért? A saját anyanyelvén mennyi idő alatt jut el a középfokú szintre? 10-12 év alatt! Egy 6 éves gyerek alapfokon beszéli az anyanyelvét; egy 10-12 éves középfokon; a felső fokra pedig – a választékos beszéd szintjére – az emberek 75%-a el sem jut, ehhez ugyanis roppant sok olvasás szükséges. Mindegy mit, csak olvasson az ember. Irodalmat. Így lehet eljutni a saját anyanyelvén 30 év alatt a választékos kifejezésmódra, vagyis a felső fokra. És egész végig anyanyelvi környezetben van az ember. Akkor az, aki nincs az adott nyelvi környezetben, és a nyelv nem 24/7-ben zúdul rá, csak napi fél- egy órában, az miért akar hamarabb jobb eredményt elérni? Ilyen nincs. Az időráfordítást nem lehet megspórolni. Ha valaki éjjel-nappal magol, és kellően motivált is, az hamar el tud sajátítani egy nyelvet, de ez minden mással így van, amit fokozottan csinál az ember. Mondok egy példát.


Most 35 évesen kezdtem el nekiállni zongorázni tanulni. Ugyan van 20 év aktív zenei tapasztalat a hátam mögött, így a legtriviálisabb dolgokat nem kell elmagyarázni, mert tudom. Van jó tananyagom, és 2 hónap alatt olyan szintre jutottam el, hogy a zongorista haverom, aki iskolában tanulta, azt mondta, hogy erre a szintre a zenei általános 3. osztálya végére szoktak eljutni. Nekem meg két hónap alatt megvolt. Akkor mi van? De ezalatt a két hónap alatt az evésen meg az alváson kívül szinte minden időmet a zongorázással töltöttem. Így lehet.


Ha valaki 12 év nyelvtanulás után úgy érzi, fingja sincs a nyelvről, akkor vagy rossz módszerrel tanult, vagy nem volt motivált. Ökölszabály, hogy ami nem érdekel, azt úgysem fogod megtanulni, ha belekékülsz sem. Olyan dolgokat kell nézni, hallgatni, olvasni idegen nyelven, ami érdekel. Ha valaki Star Wars fan, akkor nézze és olvassa eredeti nyelven a filmeket és a regényeket; olvassa el a róluk szóló enciklopédiákat megtöltő idegen nyelvű anyagokat, stb. Ha valaki informatikabu7i, akkor arról. Ha valakinek mindene az aktuálpolitika, akkor azt válassza témának. Tökmindegy, mit olvasol idegen nyelven, a tudást így is úgy is megszerzed bármelyik forrásból. És ami érdekel, az leköt, azt szinte tanulni sem kell, mert megragad könnyedén.


Szóval hanyagoljuk már végre ezt a "nincs nyelvérzékem" dumát!

2010. aug. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én 5 évet tanultam németül - most hagytam abba, hogy elvégeztem a nyolcadikat. Jó voltam belőle, de nem nagyon tudtam szövegeket értelmezni. Angolul otthon egyedül tanultam kb egy hétig, és már jobban tudok angolul, mint németül! Pl. Wikipédiát tökre értem angolul, németül viszont szinte egyáltalán nem.

Franciául most kezdtem el tanulni nem rég, és azt kell hogy mondjam, hogy szerintem egyáltalán nem nehéz, csak a kiejtése, az viszont nagyon.:S

15/f

2010. aug. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!