Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia német angol mennyire...

Francia német angol mennyire nehéz nyelvérzék nélkül?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Nyelvérzék nélkül sajnos MINDEN nyelv nehéz.


A francia ezek közül a legnehezebb, az angol talán a legkönnyebb.

2010. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Német -> angol -> francia, növekvő nehézségi sorrendben. Legalábbis nekem nagyon rossz a nyelvérzékem. 12 év német tanulás után mertem elmenni egy középfokú nyelvvizsgára. Közben mindenki lehülyézett, itt az oldalon is, hogy már két év tanulás után el kellett volna mennem. Akinek van nyelvérzéke, annak elhiszem, hogy elég két év. De nekem ennyi kellett.

Most angolul tanulok. Ezerszer nehezebb a németnél. Franciát még nem tanultam, de van egy ismerősöm, aki tud franciául. Amikor beszél, még a szavakat se tudnám elkülöníteni.

2010. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
25%

Nos szerintem a felsorolt nyelvek közül az angolt könnyebb megtanulni. Nekem sincs nyelvérzékem, de nagy nehezen sikeült összeszednem magam és négy hónap alatt felhoztam magam középszintre.

Olvass idegen nyelven írott könyveket, van ilyen leegyszerűsített fajta + fordíts zeneszövegeket

2010. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Beszéd szinten az angolt a legkönnyebb elsajátítani, már csak azért is, mert ezzel találkozik legtöbbet az ember, kezdve az "exit" felirattól körül vagyunk véve angol szavakkal, és ugye egy nyelvet úgy lehet legkönnyebben megtanulni, ha használjuk.

A francia legnehezebb része (véleményem szerint) a szövegértés. Ha te meg is tanulod a kiejtés (ami messze nem olyan nehéz, mint amilyennek a laikusoknak tűnik!), a probléma abban rejlik, hogy a franciák nagyon gyorsan beszélnek, szóval ha az írott szöveggel nincsenek is problémáid, igazi franciákkal való társalgással meggyűlhet a bajod.

A németről van legkevesebb információm, de azt minden ismerősömtől hallom, hogy a nem könnyű, a nyelvtanával meg lehet szenvedni rendesen, de ehhez a részéhez talán pont nem kell nyelvérzék, mert a szabályokat bárki be tudja magolni. Nem tudom.

Nyelvérzék nélkül nyilván ugyanezek érvényesek, csak mindenért sokkal jobban kell küzdeni, de szerintem megéri. Nem csak baromi hasznos tud lenni, ha az ember beszél idegennyelveket, de jó érzés is, mikor ráébred, hogy felirat nélkül is érti a filmeket és miegymás.

2010. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda??? A német nyelvtan egyáltalán nem nehéz. Jó, persze van pár szabály amit meg kell tanulni, de utána azokat csak logikusan kell alkalmazni.

Az angol nekem nehezebbnek tűnik.

2010. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az angol egy könnyű nyelv. És ezt nem csak magára a nyelvre értem, hanem arra, hogy mindenhol körülvesz minket, szóval egy kis odafigyeléssel nagyon könnyen és gyorsan lehet tanulni.

A német is könnyű nyelv. Igan fantáziátaln és nem túl szép, de én mégis szeretem. Vannak a szabályok, azt megtanulod és kész. Alig vannak kivételek.

A franciáról nem tudok nyilatkozni. Bocsi -.-"

2010. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Nyelvérzék nélkül minden nyelv nehéz, de nyelvérzéke mindenkinek van, mert az anyanyelvét megtanulta.


A francia és az angol kb. egy szinten vannak nehézségben, a német nehezebb náluk.

2010. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 19:14


A német nem nehéz abban az értelemben, hogy nagyobb agy kellene hozzá, tehát ahogy egy matek feladatra mondjuk, hogy "nehéz". Nehéz viszont abban az értelemben, hogy középszintre feljutni franciából 500-600 óra, németből 800-1000 óra, mert ugyanazt megtanulni a németben több magolásba kerül.


Pl. angolban elég megtanulnod egy főnevet. A németben hozzá kell magolni a névelőt és a tbsz-t. Az angolban elég megtanulni egy igét. A németben az igék jelentős része brechungos, umlautos vagy erős, és azt is be kell magolni.


Vagy: az angolban mellékmondatok bekötésére 3-4 szó (that, which, whom stb.) elég. A németben ezekből van egy raklapnyi, köztük olyan borzalmak, mint a derer, deren, dessen, wessen stb.


A németben minden, amit az angol vagy a francia pofonegyszerűen megold, agyon van bonyolítva.

2010. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Lehetne azzal vitatkozni amiket írtál. Van benn pár durva ferdítés.


Te az angolt akarod könnyebbnek látni, rendben van. Nem vagyunk egyformák. De nekem a német akkor is ezerszer könnyebben ment.


Magolni pedig nem szokásom, mégis összehoztam egy középfokú nyelvvizsgát. Ha az ember eleget foglalkozik egy nyelvvel és nem csak arra hajt, hogy minél előbb legyen a kezében egy papír róla, szerintem nem is kell.

2010. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem haragudj 20:46-os válaszoló de én sem tudok egyetérteni veled. Nagyon túlzol.

Az elején egy kicsit szokatlan lehet a névelők megtanulása. De egy idő után ez egyszerűen természetessé válik. És abszolút nem komplikált.

Ugyan ez vonatkozik az erős igékre. Mondjuk az hallani lehet, hogy a tinkte egyszerűen rosszul hanzik, mert ilyen nincs is, hanem egyszerűen jön a trank.

Én nem azt mondom, hogy ebbe egy hét alatt bele lehet jönni, de a német nem nehéz nyelv.

2010. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!