Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz nyelv a spanyol?

Nehéz nyelv a spanyol?

Figyelt kérdés
Mostanába nagyon megtetszett a spanyol nyelv. Nehéz tanulni?? Nehezebb az angolnál például?? És még spanyolba milyen mondatszerkezet van??
2010. júl. 19. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Forn TU don
2010. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
?
2010. júl. 19. 00:14
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Relaítv az, hogy kinek mi a nehéz. Ha tanultál már angolul, úgy annyira nem vészes, franciával együtt még könnyebb. A kiejtésben semmi extra nincs, a bonyolultabb nyelvtanig én még nem jutottam el, de a franicánál biztosan egyszerűbb. Én pl. abba se szakadtam annyira bele, szóval szerintem nem olyan vészes.
2010. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem nehéz, és szerintem az angolnál is jóval könnyebb. De kinek hogy...valakinek az orosz is könnyű, nekem baromira bonyolult..
2010. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a bonyolultabb nyelvtanig én még nem jutottam el, de a franicánál biztosan egyszerűbb."


A nyelvtana biztosan nem egyszerűbb, inkább nehezebb, mint a franciáé.


A kiejtése könnyebb, mint a franciáé (bár nem annyira könnyű, mint sokan képzelik), a hallás utáni beszédértés a spanyolban könnyebb, mint a franciában (de ez sem annyira könnyű, mint sokan képzelik).


Összességében a spanyol könnyű nyelv, akárcsak a többi újlatin nyelv vagy a könnyebb germán nyelvek. Kb. az angollal van egy szinten szerintem.

2010. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

ma 12:03


Ízlések és pofonok. Pl. a spanyol és az orosz két ellentétes véglet: az egyikben a névszók bonyolultak és az igék egyszerűek (orosz), a másikban a névszók pofonegyszerűek és az igék bonyolultak (spanyol).

2010. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
A nyelvtana tényleg sokkal nehezebb, mint az angolé, például külön nemű főnevek, névmások, négyféle igemód, rengeteg igeidő, rendhagyó ragozások, szerintem a franciánál is picit nehezebb a nyelvtana, például ékezetváltások.
2010. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hamar megtetszik,meg halgatni jo is ez igaz.

De tanulni nagyon szar(vagyis én utálom nagyon,mert semmire se jo.csak drogosok beszélik(dél amerika)).


Szoval elég nehéz 1 nyel és meg se éri.nagy a csábítás de ne dölj be neki :)

2011. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
57%
spanyolt tanulok heti 20 órában, és azt mondom, hogykönnyebb mint az angol már csak a kiejtés miattis. szerintem angol utána az igeidőket függőbeszédet ilyeneket nem nehéz megtanulni..de ha könnyű nyelvet keresel akkor én azt hallottam, hogy az olasz..:)
2011. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
3. éve tanulok spanyolul gimiben . hát könnyűnek nem könnyű sok kivétel van, de dallamossága miatt könnyen megjegyezhető . igen nehezebb nyelv mint az angol, mert itt vanank ragok, sőt mások a ragok közel és távol múltban más hogy van a jövő és mindegyiknél vannak irregulárisak, azaz kivételek, visszaható igék stb. franciánál viszont a kiejtést nagyon nehéz megtanulni, spanyolnál nagyon könnyű. persze ha folyamatosan spanyolul beszél hozzád a tanár, mert nálunk kb alig szólal meg magyarul. Már megbántam, hogy a spanyolt választottam ( egyérszt tanár miatt) másrészt meg a német nekem ezerszer jobban tetszik. és gyakoribb nyelv is mint a spanyol európában. SZERINTEM !
2011. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!