Mi a véleményetek arról, hogy az egyetemi felvétel alapkövetelménye a nyelvvizsga?
A fenti cikk alapján ez a követelmény hivatalosan is eltörlésre került. Ti hogyan vélekedtek erről? Kérlek, ha kommenteltek, azt is írjátok meg, hogy hány évesek vagytok!
26/F
HELYES!
XOPJANAK!
Én már nem vagyok fiatal, de emlékszem milyen sok tapasztalat, több évtizedes, profi szakember életét vágta tönkre, amikor bejött az, hogy kötelező érettségit kértek minden munkakörbe.
Emlékszem, csak családi körben, 3 rendőr szerelt le, 2 ismerős nem kapott előlépési lehetőséget a melóhelyén, hiába dolgoztak ott 10, illetve 15+ éve.
Haverom nyelvvizsgával, jogsikkal, aktív küzdősport múlttal, katonai múlttal, nem kellett semmilyen fegyveres szervhez, de még tűzoltónak sem, mert nem volt érettségije.
És senki nem sajnálta őket, csak jött a " A éreccségi alaph, ha nem megy dögöljé éghen, hi hi!" duma.
Most akkor miért kéne ezeket a kölyköket sajnálni?
Főleg, hogy mind azt nyomja, hogy ő megtanult filmekből angolul 3 hét alatt, meg most japánul is tud a rajzfilmekből. >:)
Én sajnálom, hogy eltörölték. A diplomához úgy is kell a nyelvvizsga. Múltbeli tapasztalatok az hogy sok diploma ragadt bent a nyelvvizsga hiánya miatt.
Sok mai fiatal csinált már nyelvvizsgát így az elit egyetemekre nagy valószínűséggel ők fognak bekerülni a pluszpontok miatt. A nyelvvizsga nélküliek inkább az államilag támogatott felsőoktatás oevésbé népszerű szakjaira fognak bejutni.
43 F
6-s csak az a gond ezzel, hogy az lenne a korrekt, ha középiskolai tantervekbe nem a B1 mint nyelvvizsgaszint lenne az elérendő cél.
Meg a sok tölteléktantárgy, az hogy hallom mikor ingázok, hogy egyeseknek mennyi órájuk van naponta, nem csodálkozom, hogy a nyelvtanulásra annyira rengeteg időt nem szánnak, míg Finnország, ahol az egyik legkevesebb a tanítási idő, ott interjúk alapján 2-3 nyelv a minimumtudásszint.
Effektivebb lenne még emellett a decentralizáció is az oktatásba, nem pedig a mostani erős centrális rendszer.
Mert Finnországba 8%-ba határozza meg az iskolába járok lehetőségeit, hogy hova jártak, Magyarországon ez a érték 72%. Előbb felkéne húzni az oktatást, aztán elvárni olyan dolgokat, amiket mindenki tudna teljesíteni. Mert erősen szegregáló hatása van ennek. Ja abba igazad van, hogy rengeteg diploma emiatt nem lehetett elérhető, csak nem szabad kihagyni, hogy az egyetem folyamán kb a nyelvvizsgával nem rendelkezők kb 80%-a teljesíti a feltételeket ehhez, ebbe nem tudom hogy benne vannak-e a szakmai nyelvvizsgák, de ha benne vannak, akkor az helyzet még annál kedvezőbb.
,,Főleg, hogy mind azt nyomja, hogy ő megtanult filmekből angolul 3 hét alatt, meg most japánul is tud a rajzfilmekből. >:)"
Nyilván csak a filmek nem elegek a nyelvtanuláshoz, mert pl. a nyelvtant és a fogalmazásokat se lehet belőle megtanulni. Az animékre meg ne mondjuk már olyan csúnyát, hogy animék, ezzel kikerget az összes anime-fan a világból.
Sajnos manapság ha nem nyelvtagozatos gimnáziumba jársz, akkor nem sok esélyed van arra, hogy letegyél egy középfokú nyelvvizsgát, nem veszik elég komolyan a nyelvek tanítását. Ha valakinek nem az erősségei a nyelvek, akkor külön tanár és órák nélkül magától nem fog tudni felkészülni, magántanárt pedig sajnos nem mindenki engedhet meg magának.
Azt viszont igazságtalannak tartom, hogy biztosan sok olyan eset van, amikor egy nyelvvizsgával nem rendelkező diák jut be az egyetemre egy olyannal szemben, akinek viszont van. Az az egy év pedig nem segít sokat, ha valaki eddig nem vette a fáradságot, akkor az most sem fogja egy év alatt letenni a nyelvvizsgát.
19/l
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!