Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SEGÍTSÉG! LÉGYSZI GYORSAN...

SEGÍTSÉG! LÉGYSZI GYORSAN VÁLASZOLJATOK!? (Angol)

Figyelt kérdés

Van a Present Simple(egyszerű jelen) a "do/dose" segédigés

és van a Past Simple(egyszerű múlt) a "did" segédigés.Nem?

és a was/were segédigés az melyik igeidő? És melyik jelenből lesz,mert az egyszerű jelenből az egyszerű múlt lesz. :S Pl.: When were you born? na ez,mert a Past Contnous az is was-os azt tom.


2010. júl. 16. 16:21
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat ott a pl.: még a was/were-hez tartozik
2010. júl. 16. 16:22
 2/10 A kérdező kommentje:

Na ezt elég hülyén fogalmaztam meg :S xD

Szóval ott az a Pl.: When were you born? na, ez a "was/were"-ös igeidő melyik és melyik jelenből lesz? Mert a Past Continuous(folyamatos múlt) is was-os és a Present Continuous-ból(folyamatos jelenből) lesz.Azt tom.

Vagy a Past simple a "was/were"-ös? de nem,az a "did"-es.Vagy nem?

2010. júl. 16. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:
A was az is últ ideje, ezért a present continousból past dontinous lesz. De guglizd be, hogy angol igeidők, és ott bőven lesz segítség.
2010. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nem értem nagyon, hogy miről beszélsz, de ez talán segíthet:


[link]

[link]


Angol órán írtam le.

2010. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vok, látom, elég nagy kavar van nálad igeidő téren, itt egy jó kis táblázat, én is hasonlót használtam:


[link]


Az egymás mellettiek lesznek egymásból.

2010. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom elég hülyén fogalmaztam meg,de akkor csak azt mondjátok meg,hogy ez:

When were you born? ez melyik igeidő

When did he die? és ez melyik igeidő (ha jól tudom akkor ez a past smiple)


2. válaszoló a füzet kicsit segített :)

2010. júl. 16. 16:39
 7/10 A kérdező kommentje:
1. válaszoló a te linkedet nem akarja betölteni :(
2010. júl. 16. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:
mindkettő (were/was, did) sima múlt idő - a különbség a kettő közt, hogy ... naszóval egyszerűen fogalmazva a did-et a cselekményes mondatokban használod (valaki valamit csinál) a were/was-t meg a maradékban, amik nem cselekvést, hanem pl állapotot fejeznek ki :), mint ahogy a te példamondataidban is látod
2010. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
a was/were is past simple(egyszerű múlt), a létige (lenni - to be) múlt ideje, azaz 'volt' - i was very sad: nagyon szomorú voltam. A past continous-ra pedig így tudnék példát mondani: I was sitting in the kitchen, when my husband arrived home. - a konyhában ültem, amikor megjött a férjem. Akkor használjuk, ha valami folyamatosan történt a múltban, jelen esetben folyamatosan ültem, mert ugye az ülés nem csak egy pillanatnyi dolog. Az viszont, hogy megérkezik haza a férjem, az egy másodperc (kinyitja a bejárati ajtót), tehát felfogható egy hirtelen történésnek is. A past continous-nál a was/were után kell egy másik ige is főnévi igenévi alakban (sitting). Remélem hasznos választ adtam.
2010. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek

Mostmár megvilágosodttam :D:D:D

2010. júl. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!