Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eltűnt a kezdeti lelkesedés a...

Eltűnt a kezdeti lelkesedés a nyelvtanulás iránt. Hogyan szerezhetném vissza?

Figyelt kérdés
Nyár elején nagy lelkesen elkezdtem spanyolt tanulni. Azóta már nem vagyok éppolyan odaadó, és ha ez így megy tovább képes leszek abbahagyni. Ezt nem szeretném, szóval kell valami jó kis önmotiválási módszer? Adjatok tanácsokat kérlek :)
2010. júl. 16. 14:43
 1/10 swedish válasza:

[link]

regisztálj keress egy embert aki szimpatikus és megismernéd és akkor lesz kedved valószínűleg tanulni a nyelvet :D

2010. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy majd eredetiben nézheted a Vad Angyalt:)

Nincs erre igazán motiváció,ha nem tetszik,ne csináld.Gondolom rájöttél,hogy nem olyan egyszerű és sokat kell tanulni,pláne angolhoz képest,emiatt alábbhagyott a kedv.Nem tudok nagyon mit mondani,ezt neked kell tudni,hogy megéri-e az energia befektetés.

2010. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

itt vannak jópofa szövegek, játékok, gyakorló feladatok:

[link]

2010. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lenne sikerélményed, akkor többre tartanád, és lenne kedved folytatni a tanulást ^^
2010. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs esetleg a környezetedben valaki akivel közösen tudnál tanulgatni? Esetleg mint ahogy írta is itt valaki levelezz egy anyanyelvi emberrel:))


Mi egyébként a cél?:) Milyen szinten vagy?

2010. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor én elkezdek neten olvasgatni más emberek nyelvtanulási módszereiről, vagy magáról a nyelvről. Bármit olvasok ilyenkor, megjön a kedvem a folytatáshoz, Ha azt írja valaki, hogy milyen nehéz a nyelv, akkor tudom, nem vagyok egyedül a problémámmal, másnak is van mélypontja, de hát ő is folytatja, csinálja a sikertelenség ellenére, akkor én miért ne lennék képes rá?

Ha meg azt írják, hogy mennyire jól megy nekik, akkor meg arra gondolok, hogy nekem is jobban fog menni, csak bele kell húznom.

Esetleg vmi nemzeti ételről olvasok vagy külföldi tájakat nézek stb. hogy közelebb érezzem magamhoz a nyelvet.

A legutóbbi ilyen mélypontomból az otevotnyelv.blog.hu húzott ki. A srácnak, aki írja millió dolga van, mégis tud időt szakítani a nyelvtanulásra, sok hasznos tippet ír.

2010. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress valamilyen témát, amit szeretsz, és amihez szükség van a nyelvre! Ezzel új barátokat is szerezhetsz.
2010. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nézz felíratos spanyol filmeket, vagy próbálj a neten spanyolokkal beszélgetni. Ha használnod kell egy nyelvet, az már önmagában nagy motiváció tud lenni. Két oldal, amit ajánlok:

[link]

[link] (ehhez azt hiszem yahoo-s email címet kell csinálni, de nagyon jó, mindenféle témában tehetsz fel kérdéseket és válaszolnak (többek között nyelvt témában is, ezt rengeteget tud segíteni, különösen az élő beszéd tanulásában))

2010. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Interpals.hu-n ismerkedj valaki helyes spanyol csajjal/pasival (nemedtől és beállítottságodtól függ), tuti motiváció!
2010. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
elnézést, interpals.net, nem .hu
2010. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!