Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pannon Egyetem: Anglisztika?

Pannon Egyetem: Anglisztika?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudná mondani nekem, milyenek a tanórán a szóbeli követelmények? Úgy értem sokat kell beszélni majd, vagy inkább a tanár beszél és mi hallgatjuk? Nem azért mert félek tőle csak kíváncsi vagyok és köszönöm a válaszokat előre is.:)
2019. szept. 1. 07:05
1 2
 11/11 TopGunGirl válasza:
100%
Szemináriumon rengeteget beszéltetnek, ami hosszútávon nekem sokat segített nemcsak a nyelvtudásom fejlesztésében, hanem abban is, hogy általában bármilyen helyzetben magabiztosabban álljak ki magamért, és legyen mindenről önálló, határozott véleményem. A tanárok jófejek, mindegy hogy mit - csak szólj hozzá a témához! Ha valaki hülyeséget talál mondani, akkor is türelmesen és diplomatikusan kijavítják. Ha valami pont nem jut eszedbe angolul, akkor mondhatod magyarul is. Plussz ha nem jut eszedbe semmi frappáns, még mindig kérdezhetsz. A lényeg, hogy azt éreztesd a tanárral, érdekel a téma és figyelsz órán. (Igaz, van egy-két problémásabb tanár, akinél az van előnyben, aki tövig benyal és mindenben lelkesen egyetért vele a világnézetét illetően.) Ha ügyesen használod ki ezt a lehetőséget, javíthatsz plussz egy-két jegyet a gyakjegyeden ahhoz képest, amit a zéhákkal összegyűjtöttél. (Én pl kaptam már 3-as zh mellé 4-es félévi jegyet, mert a tanár nagyon megvolt elégedve az órai munkámmal. De volt olyan is, aki azért buktatott meg - szintén 3-as zh-val -, mert szerinte túl csendes voltam.)
2020. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!