Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri franciát tanulni?

Megéri franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre lehet, hogy egy kéttannyelvű suliba fogok menni 8. osztályból.(ha felvesznek) A magyar francia részére megyek, tehát mindent franciául fogunk tanulni, a következő években a francia mellett egy másik idegen nyelvet lehet felvenni.

Szerintetek megéri franciát tanulni? Mert van pár nyelv amit többen beszélnek, de végülis nekem tetszene a francia.


2008. nov. 14. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Megéri:) Nagyon szép nyelv, és az EU hivatalos nyelve. Nem igaz, hogy kevesen beszélik. Magyarországon beszélik kevesebben, de a nyugati országokban egyre többen.
2008. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz mindent franciául tanulni, csak három-négy tantárgyat. (Persze az is éppen elég lesz...)

Én franciatanárként azt tudom mondani, hogy a francia nyelv az a nyelv, ahol minden szintlépés nagyon sok energiába kerül. Nem szépítem a dolgokat: borzalmasan nehéz a nyelvtana, nagyon sok szót kell megtanulni a hihetetlenül gazdag szókincs miatt, de mégis azt mondom, megéri. Nagyon szép nyelv, és hiánycikk itt Magyarországon, külföldön pedig tényleg nagyon hasznos.

2008. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

A francia jó, mert nálunk pl. kevesen beszélik, így nőhetnek később a munkavállalói esélyeid.


Az első válaszolónak aki ezt írta:

"Nagyon szép nyelv, és az EU hivatalos nyelve"


Csak a félreértést oszlatnám el, az EU-nak jelenleg 23 hivatalos nyelve van:

Angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén.

2008. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kissarc válasza:

Az utolsónak: miért sorolod fel az országait? Sehol nem beszélik szinte pl a magyart M.O.-on kívül.


A kérdezőnek: igen kezdd el tanulni. Nagyon szép és nagyon hasznos nyelv.

2010. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!