Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanévnyitókat, tanévzárókat...

A tanévnyitókat, tanévzárókat nem kellene már elfelejteni?

Figyelt kérdés

Mint az átadásoknál: nincs semmi szükség a polgármesterre, a képviselőkre, de csak csinálnak egy teljesen felesleges „ünnepséget”...


Mindenki (gyerekek, szülők, tanárok) unja ezeket az eseményeket (kivéve persze az igazgatókat, akik hosszasan ömlengenek a semmiről), értelmük nincs.


2019. jún. 15. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Tanévnyitókon az volt a legérdekesebb, hogy ki fog elájulni a dög melegbe. Semmi értelme nincsen és tényleg jobb lenne ha elfelejtenék. Középiskolában én már el se mentem rá, úgyse csinálhatnak semmit érte azon kívül, hogy az osztályfőnök 5 percen keresztül szapult, hogy neveletlen vagyok.
2019. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Annyira utáltam én is, a tűző napon kellett állni vigyázban amíg pofàzik az igazgató. Én 2 évben is elàjultam közben és még sokan mások.

Semmi értelme

2019. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Én épp ma fedeztem fel, hogy fenn van a bizonyítvány az e-naplóban. Így most akkor hol marad az izgalom csütörtökig? :D
2019. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Én középiskolában csak 9. osztályba mentem tanévnyitóra/tanévzáróra. Aztán skippeltem a többi évben, én is teljesen feleslegesnek tartottam.
2019. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Azért lehet ezt jól csinálni.

Nálunk mindig jó volt.

- Rövid (az igazgató max. 20 percig beszélt)

- Vidám, vicces vers / próza.

- Sok zene:)

De az egész nem volt 45 percnél több.

Szerintem ennyit igazán ki lehet bírni.

2019. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
5: Örülök, hogy nálatok jó volt, ettől függetlenül elég sok helyen hülyén van megcsinálva. A tűző napra nyár elején meg nyár végén kiállítani a gyerekeket 1, vagy mi esetünkben másfél órára az egy orbitális baromság. Az, hogy szerinted mit lehet, meg mit nem lehet kibírni az teljesen irreleváns, azoknak a gyerekeknek a véleménye akik elájultak, "kicsit" relevánsabb. Jó, senki nem halt bele de ettől még egy ájulás az nem egy kifejezetten jó élmény senkinek, főleg ha csak azért történik mert az igazgató úgy érzi, hogy akárki is kíváncsi arra, hogy negyedszer is köszönt mindenkit és eredményes évet kíván több mint 1 órán keresztül.
2019. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rendes helyeken a tanévnyitót az első tanítási napon tartják, jó esetben úgy, hogy a diákok a tanteremben tv-ről nézik, és nem hosszabb, mint ez első tanóra. Ahol nem így van, ott szerintem ezt kellene bevezetni.

A tanévzáró....az már tényleg a nyári melegben való fölösleges ömlengés majdnem mindenhol, hogy aztán 50 darab fölösleges könyvjutalmat és oklevelet osszanak ki a kitűnő tanulók, a jó sportolok, és szépen furulyázók között, hogy csak ezzel el menjen fél óra. Szerintem itt is bőven elég lenne az utolsó tanítási napon egy félóra alatt letudni, hogy utána egy-két osztályfőnöki óra keretében az osztályfőnök kiossza a bizonyítványokat, és a "dicséreteket".

Tapasztalatom szerint a legrosszabbak azok az Általános Iskolás évzárók, ahol még a ballagást is hozzá füzik az eseményhez.

2019. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt kötelező magán az ünnepségen résztvenni mert nagyon picike volt az udvar. Ugyan úgy ünneplőben mentünk de nem mentünk ki hanem bentről figyeltük a dolgokat.
2019. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 chtt ***** válasza:
70%

"bőven elég lenne az utolsó tanítási napon egy félóra alatt letudni, hogy utána egy-két osztályfőnöki óra keretében az osztályfőnök kiossza a bizonyítványokat, és a "dicséreteket"


Gondolom, sosem írtál még meg 25-30 bizonyítvány, anyakönyvet, nem próbáltad, miféle agyament adminisztrációval jár az év vége. :) Abban viszont igazad van, hogy az egész cécónak nincs túl sok értelme. Ez van. Vedd úgy, hogy életre nevel. :DDD (Ott is lesz épp elég értelmetlen baromság, ami kötelező, legalább szokod;)

2019. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
OK, a bizonyítványok megírásánál tényleg nálad a pont, bár a mai e-naplók esetén szerintem bőven elég lenne egy kinyomtatót, és lepecsételt lapon kiosztani az év végi "bizonyítványt", és akkor nem lenne probléma abból, hogy év elején meg visszaszedjék, a rendes bizonyítványt meg ráérne a tanár június második felében megírogatni.
2019. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!