Mi értelme van a verselemzésnek az általános illetve a középiskolákban?
pontosan így van, hogyan legyen lelkileg olyan gazdag egy 6-18 éves ember, mint aki a verset megírta költő? Sehogy. Tehát baromság amit elvárnak a tanárok.
Kapják be.
Én kimondottan szerettem, imádom a verseket, én magam is írok már 4 éve, és nagyon sokat tanultam egy-egy híres író/költő alkotásából, vagy merítettem épp ihletet.
Mivel magyar vagy ismerned kell magyar klasszikusokat, ha már verset olvasol, akkor már tudd is, hogy miről van szó, mondjuk én 1-2 "szabvány" elemzést szerintem tudnék cáfolni, ha nagyon akarnék, mert szerintem minden művet lehet másképp értelmezni, de sajnos valamiket muszáj vagy betanulni szóról szóra, még akkor is, ha te nem így látod.
Én sokkal hasztalanabbnak tartottam mindig pl a 37-ed fokú egyenleteket, ha nem akarok vele foglalkozni soha életemben minek tudjam? Mondjuk Nekem soha nem ment, sőt még szóbeliznem is kell belőle, pedig soha a büdös életben nem fogom 1 percig sem használni egyik dolgot sem, amit középiskolás éveimben tanultam matekból.
Mert az oktatás már rég elhagyta azt az utat, hogy a mindennapi életre készítsen fel. Inkább lenyom a torkodon egy kis ,,általános műveltséget'', amivel csak azt érik el hogy a gyerekek megutálják a verseket, mert még csak nem is olyasmit adnak nekik, ami tetszene is nekik.
Én a verseket a mai napog nem szeretem. 1-2 kivétel ha van.
A másik jó példa a háziolvasmány erre. Feladnak egy 100 éves könyvet, aminek a nyelvezete is nehéz, s a mai diák számára unalmas is. 8. osztály végéig azt hittem hogy minden könyv olyan unalmas mint a háziolvasmanyok. Aztán rájöttem hogy vannak könyvek sci-fi, fantasy témában is. (de erre se az iskola vezetett rá)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!