Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek közül melyikre jelentkezz...

Ezek közül melyikre jelentkezzek? Most érettségiztem és nem valószínű, hogy felvesznek egyetemre.

Figyelt kérdés

[link]


A debreceni szakmákat nézzétek! Fogalmam nincs mit csináljak. Engem a szociális munka érdekelne, a pszichológia. De ilyen okj nincs. Fogalmam nincs mit csináljak. Szerintetek a debreceni okj közül melyikkel tudnék elhelyezkedni, hogy munkám is legyen?


2010. júl. 7. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Vendéglátó szakmenedzser.
2010. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

FSZ képzésre nem jelentkeztél,azok is ilyenek csak fősuli/egyetem keretein belül:S

Hát a felsoroltak közül talán még ezek a legjobbak:


ügyintéző titkár--> azzal állás több mint valószínű h.találnál,el tudnál helyezkedni,de túl sokat nem keresnél vele...Meg sok helyen ilyen állásokba végzettség nélkül is bekerülhetsz...


rendszergazda,programozó..elég túltelített a piac,ráadásul az ilyen helyeken inkább a magasabb végzettséget preferálják:S

Szóval ezeket se biztos h.megéri elvégezni


A többi meg kb semmire se jó..:S

Őszintén?Sztem inkább ne menj egyikre se,2 évet elvesztegetnél.Esetleg legközelebb próbáld újra a felvételit..Vagy keress már sulit ahol ezektől eltérő képzéseket indítanak..

2010. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jah igen esetleg a vendéglátás amiben még van lehetőség,de sztem ez se éri meg:S
2010. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi h.ilyen pesszimista vagyok,és mindentleszavaztam:S
2010. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen IT, például általános rendszergazda. Azt mindig keresnek, és még jól is keres. A webprogramozó sem rossz, jól lehet vele vállalkozni.

De mivel ez nem érdekel, így jobban jársz valamelyik szakügyintézővel vagy szakmenedzserrel... de attól tartok túl speciális szakmák ezek, ahol kihalásos rendszerben megy az átadás.

Szerintem az OKJ-t úgy hagyd, ahogy van.

2010. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egyáltalán nem kell ennyire pesszimistán hozzáállni a dolgokhoz. Kérdés az, hogy az OKJ után szeretnél-e egyetemen továbbtanulni, mert ha igen, akkor érdemes olyan képzést keresni, amely elvégzése után pluszpontokat kapsz a felvételinél.


Ha pszichológia a cél, akkor olyan felsőfokú szakképzéseket keress (amit belinkeltél weboldal tévesen középszintűnek írja az összeset, holott a 54-55-ös számmal kezdődő képzések felsőfokúak vagy emeltszintűek, tehát kapható rájuk többletpont), amelyek a bölcsészettudomány képzési területbe tartoznak. Ilyenek pl. az idegennyelvi titkár (ez azért is jó, mert egy nyelvet - vagy többet? - magas óraszámban oktat, plusz gyors- és gépírást is tanulhatsz), IT helpdesk ügyfélkapcsolati szakügyintéző, stb.


Ha a szociális munkára gyűjtesz pontokat, akkor valami társadalomtudományi területhez tartozó OKJ kéne, a listában, amit linkeltél ilyen nincs.


Ha nem akarsz sok időt eltölteni egy OKJ-vel, akkor ajánlom a protokoll ügyintézőt, illetve az utazás ügyintézőt. Ezek csak egyévesek, itt is tanulsz nyelvet - így ha nincs, akkor egy emeltszintű nyelvi érettségit, vagy egy nyelvvizsgát is megcsinálhatsz közben.


Informatikával kapcsolatos képzést csak akkor válassz, ha tényleg érdekel, és nagyon jó leszel belőle. Párom programtervező informatikus Bsc szakon tanul, innen is sokan mennek rendszergazdának, web-programozónak. Rengeteg olyan ember van, aki nem profi szinten ért az informatikához, belőlük túlképzés folyik, kizárólag a magas szintű informatikai ismeretekkel rendelkezők azok, akikért kapkodnak a munkáltatók. De ha már informatika, akkor a web-programozóval többre mész, azzal még lehet is keresni. :) Bár most néztem, itt nem igazán oktatnak olyan programnyelveket, amiért igazán érdemes lenne.


Amúgy megkérdezhetem, hogy hány pontod van és hova jelentkeztél? :) Elég rosszul sikerültek az idei érettségik, tehát van remény. :)

2010. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom, hogy nem sokat ér, csak munkát sem találtam nyárra, mert olyan szerencsétlen helyzetbe kerültem, hogy felvettek egy helyre, voltam 3napot majd kirúgtak hülye okokkal (és ezt nem csak én mondom), magyarán jól megszivattak, mert beadtam több helyre, de mivel oda felvettek, a többit visszamondtam, mikor kerestek. Most meg minden hely betelt.

A lényeg, hogy nem akarok itthon ülni és fogalmam nincs mihez kezdjek.

Szeretnék kimenni Angliába dolgozni, legalább pénzt is szereznék, de apa maga mellett akar tudni, amiből elegem van.


Amúgy 266pontom lett és a DE-BTK-szociális munka(333) és a Népegészségügyi karra(300) jelentkeztem. Azt hiszem ennyi volt a pont tavaly... Szóval nagyon elszúrtam és itt vagyok tehetetlenül! : (

2010. júl. 7. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagyok, aki a legutolsó választ írta. :)


Ha tényleg nem vesznek fel akkor azt ajánlom, hogy egy egyéves OKJ-t végezz el, a lényeg, hogy középiskolában tedd ezt, mert akkor ingyenes az ismétlő érettségi! OKJ mellett van időd felkészülni egy, esetleg két érettségire, emellett a nyelvtanulásból is profitálhatsz (esetleg egy emelt nyelvi érettségi jól jöhet).


Az Angliába menetelt nem igazán ajánlom, most ott is elég nagy a munkanélküliség, ráadásul, ha tovább akarsz tanulni majd egyetemen nem jönne jól az egy év kihagyás (nehéz visszarázódni a tanulásba).


Kétségbeesni meg nem érdemes - saját bőrömön tapasztaltam -, az OKJ-t meg akármennyien szidják is, ha jó suliban végzed hasznos lesz. Egyrészt ha oktatnak nyelvet, akkor van 1 év ingyen nyelvtanulás, ha gépírást tanítanak, az is jól jön majd az álláskeresésnél, esetleg diákmunkánál. És ami a legfontosabb talán: van egy éved átgondolni, hogy mi is érdekel igazán, ugyanis az OKJ-k többségén többféle területre is lesz egy kis rálátásod, sokféle tárgyat fogsz tanulni.


Munkaügyileg meg: ha tényleg dolgozni akarsz, akkor ne add fel! Biztos vannak még betöltetlen munkák...

2010. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!