Mi értelme bevezetni a kötelező emelt szintű érettségit, ha majd úgyis mindenki ugyanolyan gyengén teljesít rajta?
Azért szerintem 480-at nehéz összeszedni emelt nélkül, nekem 440 van emelt nélkül. :D
Egyébként sok osztálytársam tovább akar tanulni, középszinten mégis kettesre és hármasra érettségiztek, esetleg négyesre. De például a négyes közt is van különbség, hogy 60%-os vagy pedig 79%-os... ezt azért tartsuk szem előtt!
Meg azért eddig elég durva volt, hogy szinte bármiből lehetett "felvételizni" egy adott szakra. Nekem volt olyan osztálytársam, aki csak 2 tárgyat tanult, mert ugye "nekem ez a felvételitárgy..." aztán jött a pofára esés, mikor a két felvételitárgyát is rosszul írta meg, a többit meg annál is rosszabbul!
Meg - szerintem - mivel változott a politikai légkör, valószínűleg változni fog az érettségi összetétele, követelményrendszere is. Még ha nem teljes mértékben, de érződni fog rajta. Amellett, hogy a 2005-ös érettségikhez képest matekból folyamatos nehezedés, történelemből folyamatos nehezedés, magyarból könnyebbé válás figyelhető meg. Az angol változó, inkább másra koncentrál és az informatika is - szerintem - elég nehézzé vált (főleg annak, aki nem "tanulja")!
ma 17:29
Hát persze, majd én is bekamuzok néhány kátrányos helyzetű meg diszlexiás szart, hogy ingyen legyem +50 pontom. Gratulálok, felsőoktatásban van a helyed.
Az nem úgy működik, hogy aki emeltre megy, az automatikusan szart ír, mintha középen tette volna le.
A felvételi az egy verseny, vagyis mindenki a legjobbat akarja kihozni magából, amivel előnyösebb helyzetbe kerülhet a vonalhúzáskor. Még középre alig kellett tanulni, addig emeltre már kell a jobb százalékért.
Az a védőnő nem fog 30-40%-os emeltet írni, mert tudja, hogy a többi jelentkezőt le kell győznie ahhoz, hogy ő bekerüljön, ergo tanulni fog.
Egyetértek én is azokkal, akik az emelt szint mellett állnak.
Mert ugyebár, emelt szinten NEHEZEBB CSALNI (gondolok főleg arra, hogy nem elég a javító és egyben szóbeliztető tanárt megvesztegetni).
Másrészt, ha valakinek egy emelt szintű érettségi teljesítése legalább(!) 75-80%-ra is gondot okoz, akkor nem biztos, hogy az az ember a felsőoktatásba való (bár, sok helyen már ott is zuhan a színvonal). Egy nem "büfészakon" (sőt, lehet, hogy azokon is) egy átlagos vizsgára többet kell tanulni, mint egy emelt szintű érettségire, és nemcsak 1db vizsga van abban a vizsgaidőszakban.
Szóval, szerintem kell ez a minimális szűrő, mert így legalább azok már be sem jutnak, akik ígyis-úgyis kihullottak volna már az 1. vizsgaidőszak után, ha felveszik őket.
"Az a védőnő nem fog 30-40%-os emeltet írni, mert tudja, hogy a többi jelentkezőt le kell győznie ahhoz, hogy ő bekerüljön, ergo tanulni fog."
Szerintem eddig is tanult a közép bioszra is, ott is ugyanúgy le kellett győznie a többit.
Több értelme lenne, ha azt állítanák vissza, hogy felvételiztessen az egyetem.
Az egyetemi felvételi rendszer a maga nemében jobb volt, mert ők jobban tudják, hogy mit kell követelni a diáktól.
De így meg kompatibilis lett a rendszer, tehát lehet olyat, hogy elvégzed Mo-on a Bsc-t, utána meg Msc-t külföldön, olyan egyetemen ami adott esetben jobb, mint az itthoni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!