Egy nemzetközi gazdálkodás alapszak ér valamit?
Corvinus-on. Mellette három idegen nyelv:
angol C1
német C1
orosz C1
Erre adtam be első helyen. Utána külkeren milyen irányba érdemes karriert építeni?
18/F
Ezt mire alapozod?
A nyelvek nagyon hasznosak persze.
De egy PSZ sokkal többet ad szerintem.
Nem is beszélve a gazdaságelemzőről.
Miért a legértékesebb szerinted?
Tényleg a legsokoldalúbb?
Nem inkább a legáltalánosabb csak idegen nyelvekkel és némi nemzetközis tantárggyal megfejelve?
Egy alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemző nem sokkal komolyabb és ritkább végzettség?
Illetve a pénzügy nem sokkal hasznosabb?
Nyelvet pedig amúgy is lehet tanulni hozzá.
Te hol végeztél? Saját tapasztaltból írod? Kérdezhetnék még pár dolgot tőled?
Sziasztok, első vagyok. Nyugodtan kérdezhettek akár privátban is. ÉN BGE-n tanulok/tam nemzetközi gazdálkodást (NG).
Valóban, a legsokoldalúbbat úgy is megfogalmazhatjuk, hogy a legáltalánosabb. De azért a sokoldalút használtam, mert jelen helyzetben, szerintem ez pozitívnak tekinthető, ki is fejtem, hogy miért.
Igen, általános ismereteket kapsz mindenből és egyik területen se mélyülsz el igazán (kivéve a specializáció, amit te választasz). De egy alapképzésen ne gondoljátok, hogy bármilyen szak esetében is olyan nagyon mélyen fogtok tanulni bármiről is és profik lesztek benne. Alaposabb tudást amúgy is a mesterszak ad.
A kulcsszó alapképzésen szerintem pont az, hogy MINDEN területre kaptok egy kis rálátást. Milyen gazdasági szakok vannak még, ami jobb lehetne? Gazdaság és menedzsment szerintem ugyan ilyen lehet, annyi különbséggel, hogy az NG nemzetközibb, amit ugye jobban szeretnek a vállalatok. Pénzügy? Igen, ott valóban egy fokkal mélyebben tanuljátok a pénzügyet és számvitelt (bár elég sokat kapni belőle NG-n is), de ezzel csak bekorlátozzátok magatokat. NG végzetséggel is simán elhelyezkedhettek pénzügyi területen. Fordítva ez nem igaz.
Mondok egy gyakorlati példát. Én duális képzésen vagyok. A vállalat, ahol dolgozok, minden területre vesz fel gyakornokokat erről a szakról. Pénzügyre is, számvitelre is, általános gazdasági szakembernek is, beszerzőnek is, logisztikusnak is, stb... Kb. végtelenségig sorolható.
De, ha nem duálisra mentek, akkor is bármilyen gyakornoki helyet megpályázhattok és általában fel is vesznek a cégek. Ergo, NG-vel bármilyen irodai munka végezhető, míg pl. egy pénzügyi szakkal nem. Az a fontos, hogy te milyen területet/területeket választasz gyakornokként.
Az alkalmazott közgazdaságtan és gazdaságelemző az eléggé más dolog. Valóban ritkább végzettség, de elméletibb és nem gyakorlatias szerintem. Az talán a továbbtanulásra épül. Más fajta munka található vele szerintem, mint a pénzüggyel, vagy NG-vel, nem igazán összehasonlítható.
Remélem tudtam segíteni.
Ne haragudjatok, de ha alapból tudsz három nyelvet felsőfokon akkor mi a kérdés? Ilyeneket keresnek, mert hiába a sok diplomás, nem tudnak a magyarok idegen nyelvet beszélni!
Lehetsz te pénzügyis, gazdaságelemző, ha egy nyelven se tudsz megmukkani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!