Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnöki pótlék fizetése...

Osztályfőnöki pótlék fizetése egy iskolába az iskola döntése vagy jogszabályi kötelem?

Figyelt kérdés

Az intézmény dönti el hogy ad vagy nem ad OF pótlékot?


Vagy egy jogszabályi kötelezettség, és nem teheti meg hogy nem ad, ha egyszer kinevezett OF-nek?


(és folyomány-kérdésem: ha jogszabályi kötelem, akkor törvényt sért az iskola hogy OF vagyok és nem kapok pótlékot?)


2019. ápr. 9. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Állami iskolában tudtommal kötelező adni osztályfőnöki pótlékot. Egyházi és alapítványiban nem. Te melyikben dolgozol?
2019. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

" Egyházi és alapítványiban nem"



A jogiforum.hu állásfoglalása szerint az OF pótlék feladatkörre vonatkozik és nincs fenntartói vonatkozása vagyis ha tanár vagyok megbízott OF feladatkörrel akkor midnegy hogy állam/egyház /akárki a fenntartó akkor is jár.

2019. ápr. 9. 14:06
 3/4 anonim válasza:

Én egyháziban vagyok és itt nincs pedig járna.


Teljesen egyértelmű a kérdés még jogásznál is jártam (OH jogsegélye) és jár. De nem adnak és mit lehet tenni, eddig még senki nem tudta kiharcolni hogy kapjon is.

Van aki elmegy ennyi .

2019. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok minden függ, hogy miként alkalmaz a fenntartó. Ha nem közalkalmazotti bértábla szerint alkalmaz, hanem oktatási feladatok ellátására határozatlan időre havi bruttó 300 ezerért akkor nem jár az OF pótlék. Javaslom nézd meg a munkaszerződésedet.

Az egyházi iskolákra nem teljesen azok jogszabályok vonatkoznak mint az állami sulikra.

2019. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!