Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy az oviba tolják...

Tudom, hogy az oviba tolják ki agyerekeket, mert nincs hely. Ha iskolaérettnek nyilvánítják, d eén mégsem szeretném még iskolába adni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Keresd fel a Nevelési Tanácsadót és mondd el az indokaidat. Végső soron ők döntenek, nem az óvoda.
2019. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, de végső soron szülőként nincsen szabad döntésem, vétójogom?
2019. ápr. 8. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nincs vétójogod, ugyanis ez pedagógiai döntés, amit szakemberek hoznak meg. A kötelező védőoltásoknál sincs vétójogod (szerencsére!)


Örülj, hogy olyan világban élünk, ahol a szakemberek (óvodapedagógusok, pszichológusok, stb) figyelembe veszik a szülő kérését, hacsak nem kifejezetten káros hatású a gyerekre. tehát ha nem egyértelműen visszahúzó erő az óvoda, ha nem egyértelműen túlérett hozzá, akkor első körben elfogadják, hogy a szülő szeretné még egy évig ott tartani a gyerekét. Egy évig még. És nem egy olyan gyereket, aki már tavaly is iskolaérett lett volna, csak mondjuk éppen szeptember 3-án született és ezért lecsúszott a suliról...

2019. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd úgy, hogy van ugyan döntési jogod, de aki szeretne visszamenni dolgozni, és nem akarja, hogy a te gyereked foglalja az övé elől a helyet az óvodában, annak erősebb döntési joga van.

Egyébként tényleg hagyni kellene azt a gyereket fejlődni, tudom, hogy neked ő a pici aranyos kisfiad/lányod, de neked harmincévesen is az lesz, attól még hagyni kell felnőni.

2019. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!