Melyikkel vagyok versenyképesebb a piacon?
Adott lehetőségek
Mérlegképes könyvelő + 3, de legalább 2 idegennyelv ismerete felsőfokon (Angol, Német, Francia)
vagy
gazdasági-pénzügyi-matematikai elemző végzettségű diploma megléte és angol felsőfokú nyelvismeret
Gazdasági, pénzügyi szakok kifutóban lesznek a következő 10 évben. Egy 10 évig még dolgozhatsz benne, de utána már a szoftverek átveszik ezt.
Mérlegképes könyvelő sem fog kelleni. Voltak is erről cikkek. Pár év aztán nem lesz rá szükség... maximum tanácsadás. Szóval inkább olyat tanulnék a helyedben amiben 30-40 évig is dolgozhatsz, mert ezeket hiába végzed el. Utána képezheted az magad más irányban. A mérnökivel sosem lősz mellé. Ha jönne egy világvége és lehetőség lenne túlélni akkor nem a közgazdászokat vagy a könyvelőket fogják a túlélők köze válogatni, hanem a mérnököket, orvosokat...
Bruttó 200 mérlegképessel? Azért az kicsit karcsú. Ha ennyi nyelvet beszélsz, simán elmehetsz valamelyik ssc-be is AP, AR könyvelőnek, de megkockáztatom, hogy valamelyik big4 is befogadna, akár pár év tapasztalat után is. Ráadásul csomó értékes mérlegképesre épülő képzés van, mint pl. az adótanácsadó, ifrs könyvelő, szóval azért azzal is tudnál karriert építeni. De nyilvánvalóan a gazdelemzővel jóval magasabb fizuval kezded az életed.
MNB-nél huszonéves senior elemzők fizetése lehet akár 7 számjegyű is bruttóban. Egy aktuárius, quant is rohadt sokat keres senior/lead pozícióban pár év után, konkrétan feleslegessé válik neki a külföldre költözés.
"Egy gazdelemző a büdös életben nem fog 2 millió forintot keresni kezdőként, de itthon alkalmazottként még nyugdíj előtt sem, az tuti."
Miért lenne tuti? Még mérlegképessel is kereshet 2 millát, nyilván az már csak a személyes kompetenciákon és szerencsén múlik, hogy ki mennyire küzdi fel magát a ranglétrán, egy értékes diploma persze jobb esélyeket ad arra, hogy felső vezető leszel, de nem garancia rá az sem.
Egyetértek a 17-essel, és kicsit a 15-össel is. Az adminisztratív feladatok (könyvelés, payroll stb.) meg lesznek ritkítva a gépek által, mivel az automatizálás és digitalizálás következtében mondjuk 1 könyvelő meg tudja azt csinálni, amit korábban 20 papíron.
De a magas szintű közgazdászok ugyanúgy eszközként használják a gépeket, mint ahogyan a mérnökök is. A mérnököket pont ugyanúgy (vagy ugyanúgy nem) sújtja a gépesítés, mint a közgazdászokat. Az alacsony szintű tevékenységeket (műszaki rajzolás stb.) felváltják a gépek, a magas szintű mérnöki tevékenységeket pedig segítik.
A menedzsereket pedig, ahogyan az összes humán foglalkozást (orvos, pszichológus stb.) még jó sokáig nem fogják leváltani a gépek, még akkor sem ha amúgy tudnák (de nem tudják jelenleg), mert az emberek nem bíznak meg ennyire a gépekben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!