Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a baj a mindennapos testnev...

Mi a baj a mindennapos testnevelés órákkal?

Figyelt kérdés
Szóval?

2019. márc. 15. 16:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz tanár sajnos létezik, és sok helyen van, de azért nem az összes rossz, pl az én sulimban 1 ilyen volt, töriből, némi önszorgalommal és motivációval mégis 5ös voltam, érettségi is 5ös lett. A többi tanáromra neg panasz se lehet. 1-1 rossz tanár mindenhol akad. És sokszor azért van ez a módszer, mert a diák el se olvasná magától a könyvet, mikor sok fontos infó csak abban van.
2019. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt úgy vezették be, hogy nem volt hozzá kiépített infrastruktúra. Magyarán kevés volt a tornaterem. Ebből az általam ismert esetekben az lett, hogy volt olyan osztály, aminek az épület egy eldugottabb lépcsőjén kellett fel-alá rohangálni negyven percig, volt olyan, ahol három osztály volt bezsúfolva a tornaterembe és volt olyan, ahol délutánra rakták be az órát, amire sokaknak úgy kellett visszamenni.

Azt már meg se említem, hogy szakemberek legalább húsz éve mondják, hogy túlterheltek a diákok, de legalább húsz éve csak befelé nyomnak újabb és újabb dolgokat az órarendbe.

A sport fontosságát nem vitatom. De ami sok iskolában zajlik, az a sport megutáltatására alkalmas. Aki először úgy szembesül a mindennapi sporttal, hogy üvölt vele egy komplexusos minihitler, hogy "nem igaz, hogy ilyen béna vagy, nem kellene annyit zabálni, akkor nem lennél zsírmalac, kötél leszakad alattad" stb., és ezen harminc másik diák nyerítve röhög (aztán egész nap ismételgeti, hogy leszakad a kötél, te zsírmalac) az az életben nem fogja megszeretni a sportot. Látom, más tantárgyaknál találkoztál már tehetségtelen tanárokkal. Akkor el fogod hinni, hogy tesiből is van ilyen, csak éppen ha a mozgástól veszik el a kedved egész életre, az sokkal károsabb, mint ha csak a kémiától.

2019. márc. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én például kifejezetten gyenge testalkatú, gizda gyerek voltam, kötélmászás nem ment, mert gyenge volt hozzá a kezem, futásból egyest kaptam, mert nem az előző évi időmhöz mérték a teljesítményemet, hanem valami könyvben leírt átlaghoz, hogy "x idősen ezt kell teljesíteni", az akkor még nem diagnosztizált Asperger-szindrómám ráadásul esetlen mozgással járt, a teljes erőből nekem vágott labdák elől pl. ösztönösen félreugrottam. Szekrényugrásban voltam egyedül jó, de addigra a tanár már pikkelt rám annyira, hogy egyszer direkt messze rakta azt a dobbantós szart a szekrénytől, akkor estem egy nagyot és többet nem mertem ugrani. De alapból egy kivételével minden tesitanár, akit ismertem, úgy beszélt mindenkivel, mint akit a seggéből rántott ki, és egy gyerek még nem feltétlenül fogja tudni ebből, hogy a tanár ilyenkor az elcseszett szar élete miatt kompenzál. (Ehhez vedd hozzá, hogy röhögve fog alázni minden olyan izmosabb diáktársad, aki matekórán mondjuk fél órát izzad két szám összeadásával és frusztrálja, hogy neked fejben megy, ezért tesin arra élvezkedik, hogy legalább erős.) Ha ebből az órából nem hármat kell kibírni egy héten, hanem minden nap van, a kardomba dőlök.

Elmúltam harminc, amire élvezni kezdtem a sportot, mert olyan edzőkkel találkoztam, akik bátorítják a legbénábbat is és tartják benne a lelket. Na ilyenek kellenének a tesitanárok helyére.

2019. márc. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Az egyik tényleg az, hogy sok helyen nem adottak a feltételek. Például nálunk egyszerűen nem volt elég hely és emiatt sokszor több osztály nyomorgott a kicsi tornateremben és egyes osztályoknak át kellett járni más iskolák tornatermeibe. Még az öltözőkben sem tudtunk kényelmesen öltözni, mert ott is alig fértünk el. Jó időben ott volt az udvar, ki lehetett menni a sportpályákra, de a tél az valami katasztrófa volt... A másik az, hogy tesitanár sem volt elég, csomószor össze voltunk vonva más osztályokkal és akkor ilyen 50-60 emberre jutott egy tanár, ami megint fantasztikus. Sokszor volt, hogy előre szólt a tanár, hogy ne is öltözzünk át, mert úgysem tudunk csinálni semmit, inkább foglaljuk el magunkat valamivel és akkor beszélgettünk, tanultunk stb. Az órarendeket is csak nagyon hülyén tudták megcsinálni. Ott kezdődik a dolog, hogy a mindennapos testnevelés heti 5 órát jelentett, amit úgy osztottak be a hétre, ahogyan sikerült. Például voltak összevont óráink is, de olyan is volt, hogy egy nap 3 tesi óránk volt, kettő egymás után és még később plusz egy. Nagyon örültem neki, hogy reggel rögtön két (teljesen felesleges) tesi órával kezdtem a napot, aztán délután 8-9. órában még matekoztunk. Itt jön a másik probléma, hogy ezek a tesi órák, így ebben a formában nem értek semmit. Nem volt hely, nem volt elég tanár stb., sokszor csak az idióta felméréseket csináltunk meg és így aztán biztosan senki sem kedveli meg a mozgást, holott elviekben az lenne az értelme. Viszont ezek a szuper tesi órák hátrébb tolják a többi, sokkal hasznosabb tanórát, mint pl. matek, idegen nyelv, történelem, magyar és a többi.
2019. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor azt a praktikus szempontot nem említettem, hogy nálunk az iskola által adott rövidnadrágot és pólót kellett hordani tesin, pólónál nem szóltak, ha sima fehéret veszel helyette, a nadrágért igen, de csak egyet kaptunk belőle, na most a hétfő-szerda-péntek tesióráknál ki lehetett mosni közben, de naponta egyrészt francnak van kedve mosni, másrészt meg se szárad.
2019. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy elveszi a szabadidő, illetve a tanulásra szánt időt.

A mi sulinkban nagyon kicsi a tornaterem, felváltva használjuk a fiúkkal, legtöbbször nem csinálunk semmit. Órarendileg heti 3 tesi van, +2-t neked kell választani, vagy a sulis sportszakkörök közül vagy iskolán kívül. Na most, az emberek nagyrésze ismerősökön keresztül szerez kamu igazolást, ami a tanárokat nem érdekli, örülnek, ha nem vagyunk ott, mert sportszakkört tartani nekik is plusz meló, meg túl sokan úgy sem férünk el.

Úgyhogy ilyen formában ennek nincs értelme.

2019. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Heti két testnevelés óra bőven elég lenne. Aki sportolni akar, megteheti iskolán kívül is. Ugyanez vonatkozik a hittanra: aki vallásos, eljár a templomba. Minek megosztani a gyerekeket hit- és erkölcstan, illetve a különböző felekezetek között?
2023. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!