Pázmány vagy ELTE jogász szak?
Melyiket ajánlanátok és miért? Esetleg van köztetek olyan aki jogász képzésen egyetemet váltott? -ennek milyen következményei voltak (évcsúszás stb.)? Mi a különbség a két egyetem színvonala között? Valóban az ELTE a legjobb jogi kar és a többi szóba sem jöhet, ha versenyképes diplomát szeretnék? Hogy működnek és milyenek a vizsgák? Csak dec-jan és máj-jún között lehet vizsgázni? Mennyire számít ha nem tudom befejezni az egyetemet 5 év alatt? Ha ez történik, érhet bármiféle hátrányos megkülönböztetés? Milyen a közösség, tanárok, előadások stb.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha jó az átlagod (amit azert annyira nem nehéz elérni). Ebbol látszódik hogy a Pázmány a gyengébb. Nem feltétlen képzésben mondom. De ha azt nézzük, hányan mennem az ELTErol a Pazmanyra, vagy visszafele, tisztább képet lehet kapni. (Elárulom: inkább tolunk mennek at, mert az könnyebb, jobb fejek a tanárok, nem olyan minőségi az oktatás).
Amit kifelejtett az elozo amennyire emlékszek, hogy ha átmész egyikről a másikra, nagyon sok változás nem tortenik, az addigi elvégzett óráid megmaradnak. Amit pótolnod kell, ha van olyan tárgy ami a masik egyetemen volt de nálatok nem, arra be kell járni :)
Na ez a fő különbség elte és pázmány között. :D
Valamiért az eltésnek mindig fontos hangsúlyozni, hogy az elte jobb. Akkor is ha azt se tudja miért. :D
Nekem több ismerősöm ment át a Pázmányra, mert az ELTE nem ment nekik. A Pázmányon mindig jó jegyeik voltak (ők mondták maguk, van viszonyítási alapjuk), hogy ott tényleg könnyebb elvégezni mert más az elvárt szint, míg mondjuk ELTE esetében sokkal többet kell ahhoz teljesíteni, hogy egyáltalán átmenj a vizsgán vagy jeles jegyet kapj, a Pázmányon kevesebb tanulással megvan nekik és nem stresszelnek. Érdemes megnézni a végzettek diplomaminősítését, ELTE-n az avatásoknál lehet látni, hogy avatásonként maximum 2-3 fő kap summát, ez kb. a végzős évfolyam 10-13%-a sok a rite is, elérhetőnek általában a cum laude-t szoktak mondani. Kb.200-250 fő végez, ehhez képest a summa iszonyúan kevés, főleg ha figyelembe veszem a hallgatói kiválóságot (nem hülyék szoktak jelentkezni, hanem ambíciózusos, jó képességű és tanuló emberek).
Sokszor lehet hallani a szivatást az ELTE részéről, viszont tényleg olyan jogászokat engednek ki a munkaerőpiacra, akiknek alapos és biztos tudásuk van.
Szerintem hülyeség, hogy az ELTE azért jobb, mert többet buktatnak ott.
Egyébként megjegyzem, hogy nálunk a Pázmányon Bj-ből csoda, ha valaki nem csúszik meg, elsőre átmegy. (Igen..Sinku-Belovics-Molnár) :D munkajogból pedig idén azt hiszem több, mint 200-an jelentkeztek pótvizsgára.
Ne a név miatt kell egy egyetemet választani. El kell menni mindkettőre és meg kell nézni melyik miért szimpatikus. Nekem az ELTE nem volt egyáltalán az, ezért nem is mentem oda. De akinek van esze, ért a joghoz, az itt is, ott is meg tudja csinálni.
De attól még nem mindegy milyen szintű az oktatás. Eltúlozva, de kicsit olyan mintha azt mondanád hogy mindegy valaki a Yale-re vagy egy kis washingtoni egyetem jogi karára jár, mert nem a név számít. Nem véletlenül van a jobb egyetemeknek nagyobb hírneve. Magyarországon ez talán nem érezhető annyira, mert a nyolc jogi kar között nincs akkora verseny mint mondjuk Angliában vagy Amerikában, de nem véletlenül mondják hogy a Cambridge/Oxford vagy Yale/Harvard a legjobb jogi egyetemek a világon. Mert olyan szintű oktatást kínálnak, amit masik egyetem nem engedhet meg magának, vagy egyszerűen csak nem vonzanak be olyan minőségű oktatókat.
Mint mondtam korábban, ahogy en tudom a Pázmány egyedül a BJben erősebb az ELTEnel, így nem csoda ha többen buknak s így csúsznak, akar első alkalommal. Én is jöhetnék a rómával, AJvel, PJvel, PPJvel, Köziggel ahol szinten első alkalomra csúszik az évfolyam fele. Nem a bukás határozza meg egy egyetem hírnevét, hanem az oktatók neve es a verseny eredmények. Amikben az ELTE kiemelkedő.
Amugy nem kell megijedni kérdező, csak ilyenkor van nagy szánk, amugy nincs bajunk (legalábbis a mi részünkről) egymással :)
Sziasztok!^^
Sajnálom hogy veszekedést szítottam, egyáltalán nem az volt a célom. De ha már ennyire belementünk a témába, akkor a többi jogi karról mi a véleményetek? :)
A budapestiek közül, - abban szerintem megyegyezünk - hogy a Károli az nem az igazi. Országos szinten a miskolci jogi kar nem rossz még. A többiről nem tudok nyilatkozni.
A ppke vs elte vitához, még annyit tennék, hogy én személy szerint ismerek mindkét egyetemről marha lusta és mindkét egyetemről marha okos embereket. Maradjunk annyiban, hogy úgyis az egyénen fog múlni mit ér el az életben nem azon, hogy melyik jogi karról jött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!