Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mennyit ingázik naponta...

Ki mennyit ingázik naponta középiskolába?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy budapesti középiskolába átjelentkezni. Mivel vidéken élek, ez kb napi 50 perc vonatozást + 30 perc mertózást jelentene nekem.

Egyik percben úgy gondolom, h ez állalható, majd olvasok, tanulok v pihenek a vonaton, a másik pillanatban pedig tiszta őrültségnek tűnik ennyi ingázást vállalni.


Ti mennyit ingáztok? Vállálnátok napi 2,5 óra utazást? Aki sokat utazik, az hogy bírja?



2019. febr. 15. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez semmi. Bár munkába, én is ennyit ingázok naponta. A párom meg egyenesen Budapest-Szeged közt ingázik suliba, igaz levelező, így csak két napot. Az csak oda 2,5 óra.
2019. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vállalható, de ez emberfüggő.

Nálam mindig a 1,5 óra odaút volt a vízválasztó, de te ebben épphogy, de benne vagy. Ennyit nem éreztem megterhelőnek. Egy időben diákmunkán utaztam 2 órát hazafelé, azt már soknak tartottam.

2019. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: ja, egyébként így, hogy 50 és 30 perc fixen ülsz valamin, nem gáz. Ilyenkor tényleg lehet tanulni, olvasgatni, pihenni, telefonálni stb., ahogy jön. A rossz az, amikor sokszor kell átszállni, mert akkor tényleg holt idő, és még pihenni sem tudsz... - Amit még érdemes átgondolni, az az, hogy a vonat mennyire megbízható idő szempontjából, nem fogsz-e folyton késni miatta, vagy nem kell-e túl korán elindulnod, hogy biztosan beérj.

Az sem mindegy, hogy hazafelé mennyit kell várnod a vonatra.

2019. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napi 1 óra volt a be út, 1 a vissza. Nem volt vészes, de ehhez az is kellett, hogy szerencsére nagyon sűrűn járt a busz, 10 percenként kb, így várni nem nagyon kellett sosem sokat. Meg azt is nézd meg, hogy nem csúcsidőben, hanem este hogyan járnak. Hogy ha szerveztek valami délutáni, este programot, akkor olyankor is haza tudj menni, mikor megy az utolsó vonat stb.
2019. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Én anno 5 perc autóútra laktam a gimitől. Gyalog is kb. fél óra volt.
2019. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Középiskola miatt elég értelmetlennek és feleslegesnek tűnik ennyire. Ha egyetem lenne, még jó megoldásnak is tűnne albérlet vagy kolesz helyett, de középiskola nem számít vagy ér annyit, hogy naponta órákat utazz. Főleg ha már most egy megszokott közeli középbe jársz. Ha ott is le tudsz érettségizni ugyanúgy, akkor elég felesleges ez az egész suli váltás. Ha a társaság nem tetszik, biztos van másik közeli iskola is. De ha simán csak azért akarsz átjelentkezni, mert Budapest az Budapest, akkor szintén azt tudom mondani, hogy elég felesleges és könnyen lehet hogy megbánod.
2019. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyelvtanulás miatt váltanék iskolát. Vidéken nagyon korlátozottak a lehetőségek sajnos.


Köszönöm a válaszokat, úgy látom, azért nem olyan extrém, mások is ingáznak.

A vasútvonalat a közelmúltban újították fel és elég gyakran járnak is a vonatok, tehát sok várakozási idővel nem kell számolnom szerencsére.

Reggel kb 6.15 körül indulna a vonat és kb 16 körül érnék haza.

Jöhetnek még a vélemények!

2019. febr. 15. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a sulitol kb 5 percre laktam gyalog, igaz van nyelvi tagozat, de nem abba jártam mert értelmetlennek tartom mai napig, de így is suli mellett tanárral német középfokú 9.legelején meg lett és már a felsőfokúra készülök, ami pár hónap múlva lesz. Lehet jobb megoldás jó nyelvtanárt/nyelvtanárokat keresni, mint sulit váltani, de ez csak az én véleményem, én így oldottam meg.
2019. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi egy nap, 1 óra 10 vagy 20 perc busszal (+vissza) és a nagyja szerpentinen. Amúgy kolis voltam csak már jobban érzem magam így. Nekem ez teljesen vállalható, alszok vagy zenét hallgatok (mert amúgy is hallgatnék ennyi zenét otthon úgy hogy közben semmi nem csinálok). A vonatot te még tudsz is tanulni rendesen.

Nekem megéri, gyakran ki is akadtak ezen.

Egyébként ha vannak akik veled együtt ingáznak akkor abból összejöhet egy bejárós baráti társaság (nálunk ez megfigyelhető) szóvl még plusz embereket is ismerhetsz meg és barátkozhatsz össze velük ha úgy döntesz.

Kolin nem is gondolkodtál?

2019. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, a koli nem vonz. Nem tudom elképzelni, hogyan tudnék ott tanulni + én szeretek elvonulni. Szükségem van rá, h magamra zárjam a szobaajtót és kicsit egyedül legyek minden nap. Szeretek társaságban lenni, meg minden, de nekem nagyon fontos a privát szféra.


Látom eltérőek a vélemények :) Nem nagyon billen a mérleg nyelve egyik irányba sem.


Szuper lehet egyébként 5 percre lakni a sulitól!


Két dologtól félek a legjobban:

- h nagyon fárad leszek a tanuláshoz mire hazaérek

- kimaradok a közösségi dolgokból

2019. febr. 15. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!