Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-TTK-n miért nem...

Az ELTE-TTK-n miért nem számítják be a felsőfokú oklevelet BSc szakra történő jelentkezéskor, más egyetemeken pedig miért fogadják el?

Figyelt kérdés

Az ELTE-n miért kényszerítik újbóli érettségire az olyan jelentkezőket, akiknek van már egy mesterdiplomája a hátuk mögött?

Szerintetek nem egy elavult, fölöslegesen bürokratikus megközelítés/stratégia ez amit az ELTE képvisel? Miért jó ez alapján szűrni a jelentkezőket és csak a középiskolákból kikerülteket preferálni? Megjegyzem: egy mérnöki szakkal a hátam mögött akartam volna természettudományi szakra jelentkezni, amit sajnos nem tehetek meg, mivel már nem fogadják el emelt szintűnek az érettségim (külföldi középiskolában végeztem évekkel ezelőtt). Ráadásul még olyan távol sem esik a diplomám a kiszemelt szaktól, mintha mondjuk gyógypedagógia háttérrel tolmácsnak akartam volna jelentkezni.



2019. febr. 14. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez van, ez ilyen. Vannak bizony iskolák ahol ezeket nem számítják be. Én megmondom őszintén, szintén rendelkezem egy bsc-vel, de egy emelt érettségit sem tudnék megcsinálni a szakmai tantárgyam kivételével, mert amit tudtam az egyetemen azt szemrebbenés nélkül kipuskáztam. Ha 2020-as rendszer szerint kellene felvételiznem, az emelten elvéreznék, nyelvvizsga van. :)
2019. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Érettségire azért még te jelentkezhetsz. Megjegyzem az érettségi (még az emelt is) lepkefing az egyetemi szakokhoz. Ha az érettségi nem megy/menne, akkor reménytelen az egyetemi szak elvégzése is.
2019. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az érettségi teljesen más szintű/típusú matematika mint az egyetemi (máshol vannak azok a részek, amelyekre egy érettségi vizsga helyezi a hangsúlyt és elvárja a gyorsaságot).


nyilván egyszer én is megtanultam, de tizenöt éve nem használtam, hogy érsd:

azzal ssajnos érettségin semmire nem megyek, hogy mátrixokkal/kvaterniókkal tudok geometriai transzformciókat csinálni, vagy improprius intergállal feladatokat megoldani, mert nem ez van az érettségiben..

azaz nem tudnám most olyan rövid idő alatt megoldani, hogy abból sikeres érettségit tegyek..

nyilván újra be kéne gyakorolni, ami valóban nem hónapok, de azért napok/hetek..

egy nyelvvizsgánál viszont nem kérik, hogy vajon 15 év után még nyelvtanilag helyes angolt beszéled-e..


ráadásul ELTE-n külön kurzus van az ismétlésre, ezért vagy annak a kurzusnak, vagy a pontszámítási módszernek nincs értelme.

2019. febr. 15. 05:27
 4/6 A kérdező kommentje:
*nyelvvizsgák pontszámítás során történő elfogadásánál (bocs, még reggel van)
2019. febr. 15. 05:28
 5/6 anonim válasza:

Tehát az improprious integrál megy, de mondjuk a számtani sorozat összegképlete még fvtáblával sincsen meg? Eléggé valószínűtlen. Másik topikban ezt írtam és fenntartom:


Ugye a középszintű matek, de még az emelt szintű is masszívan ókori matematikát takar, kevesebb mint 10 matematikusról elnevezett tétellel. Vicc alsó kategóriája a matek érettségi. Még, ha +95%-ra is írod meg az számomra semmit nem mond a tudásodról.

2019. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ha te nem használsz egy nyelvet 15 évig, mennyire tudod használni 15 év után a semmiből?

főleg vizsgakörülmények között, ahol mondjuk a nyelvtani helyesség számít, két órán belül pedig össze kell tenned egy jól megfogalmazott dolgozatot/üzleti tervet az adott nyelven..


ugyanez analógia a matekkal: ha nem használod a számtani sorösszeget 15 évig, ugyan le tudod vezetni mondjuk 10 perc alatt a képletét, de nincs egyből a fejedben, mint egy halom másik magoltatott középsiskolai képlet egy érettségiző fejében, akkor mennyire valószínű, hogy éles vizsgahelyzetben azonnal eszedbe jut és alkalmazod az összefüggést?


teljesen más a metematikát/nyelveket alapjaiban érteni, mint vizsgaszituációban, ahol számít az idő, hatékonyan alkalmazni.. nem hiába gyakoroltatnak a tanárok érettségi előtt annyit..


az nem kérdés, hogy egyszer már megértettem, azaz meg tudnám újra..

az sem kérdés, hogy egyetemi kurzusokon előnnyel indulnék a középiskolából jövőkhöz képest, mert bár azonnal ugyan nem tudom a képletet, de tudom hogy lehet eljutni hozzá és egyetemi matek kurzusokon ez sokkal jobban számít..


az a kérdés, hogy ha mondjuk nyelvek esetén szinte bármennyit kihagyhatsz=felejthetsz (nem számít), akkor is elfogadják az egyszer megszerzett pontokat, akkor ugyanez mondjuk matematika esetén miért nem tehető meg? attól mert hirtelen, vizsgaszituációban nem jut eszembe a képlet, rosszabbul tudom? akkor mire van a szintrehozó kurzus az legelső félévben, ha nem az időt kihagyók számára némi segítség? de akkor miért is nem számítható be a pont? ez egy matek szakhoz képest egyáltalán nem logikus így...


és igen, nyilván le tudnék újra érettségizni, de:

- aki egy adott nyelvvel van ugyanígy, neki miért nem kell?

- miért van az, hogy más egyetemen ezt (nagyon helyesen) nem tekintik hátránynak és mégis megadják a pontokat?

- és az eredeti kérdés: miért van az, hogy a hozzáállás ennyire rugalmatlan?

2019. febr. 16. 05:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!