Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középsuliba megyek, és nem...

Középsuliba megyek, és nem tudom, hogy mik a kötelező olvasmányok. Általában utálom őket, de nem szeretnék év közben szenvedni velük. Vagy ilyen lazára veszik az egészet?

Figyelt kérdés
Nektek megmondták annak idején beiratkozásnál?
2010. júl. 1. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Amire biztosan számíthatsz:

Odüsszeia, Antigóné, Biblia, Illiász

2010. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Már nincs egyezményesség ebben..., tanártól, tankönyvtől is függ..., ha esetleg tudod már, hogy melyik könyvből fogtok tanulni, akkor már neki tudsz kezdeni a nyáron az olvasásnak.
2010. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Odüsszeia,Antigoné,Rómeó és Júlia,Édes Anna,A köpönyeg,Az arany virágcserép,Toldi(k),Szigeti veszedelem, meg még nekünk volt egy pár,de ennyi jutott most az eszembe,amúgy ha elolvasod csak magadnak segítesz.
2010. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nem adták meg előre,de Antigoné,Odüsszeia,és Rómeó és Júlia biztosan.

Felesleges kiolvasni most,szerinted majd márciusban hogyan fogsz elemzést készíteni a szereplők jelleméről,ha most kiolvasod?Mire fogsz akkor emlékezni????

Hogy mennyire veszik lazára,tanár és hely függő.Én erős gimibe jártam és négy évig semmi lazulás nem volt.Nyilván más a helyzet egy szakközépben vagy szakiskolában,ahol nem az az elsődleges,átlagon felüli műveltséget szerezz,hanem az,hogy a szakmád minden fortélyát elsajátíthasd 100%-osan.

2010. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk év elején osztotta ki a tanár, hogy mik lesznek. én soha nem olvastam nyáron kötelezőt, év közben viszont majdnem az összeset:) nem olyan vészes az, és sztem pl felesleges elolvasnod mondjuk az Iliászt meg az Odüsszeiát, mert nehéz, és lehet, hogy nem is kell (nekünk nem kellett).
2010. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg jobb nyáron kiolvasni, mint évközben, amikor egy csomó más dologból is tanulnod kell. Ha rendesen odafigyelsz arra, amit olvasol, akkor fogsz rá emlékezni, ha majd tanuljátok.

Kérdezd meg a suliban, melyik tankönyvből fogtok tanulni, és olvasd el azokat, amikkel az a tankönyv foglalkozik. Attól se lesz semmi bajod, ha esetleg a tanár nem tette rá a kötelező listára az összeset, legalább jobban fogod érteni az anyagot.

2010. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ja, ezek vannak, ha 9.-es leszel. De amúgy ez tényleg tanár függő. Nálunk mondjuk megmondták beiratkozásnál. De szerintem ezen ne stresszelj. De amiket írtak, igen azok nagy valószínűséggel lesznek. :)
2010. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk minden évben megmondták előtte, hogy mit várnak el következő évben, de mindig többet mondtak, mint amit visszakérdeztek, ám amit visszakérdeztek, azt nagyon részletesen követelte meg a tanár.


Mi 9.-ben csak az Odüsszeiát és az Antigonét vettük. De másik osztály vette az Íliászt is és sok helyen kötelezőként kezelik a Bibliát, persze nem kellett a teljeset kiolvasni, csak részleteket. Emellett a 9.-es anyaghoz tartozik még hivatalosan a Romeo és Júlia (Shakespeare), a Szigeti veszedelem (Zrínyi Miklós), a Tartuffe (Moliére) is.


Jó olvasást! :P :D

2010. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A többiek már megmondták, hogy miket olvass, viszont ha tartasz attól, hogy nem fogsz rájuk emlékezni, akkor írj olvasónaplót: MIUTÁN elolvastad, foglald össze, miről szól, kik a szereplők, stb. A lényeg, hogy ne közben jegyzetelj, mert akkor megosztod a figyelmed és biztos nem fogsz emlékezni a sztorira.
2010. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is jó taktika, hogy elolvasod nyáron és utána évközben csak 2-3 rövidítést futsz át és ugyanúgy tudod, mert nagyon sok könyvnél az első olvasás eléggé húzós (Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem, Voltaire: Candide, Madách Imre: Az ember tragédiája, stb.)
2010. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!