Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetemi élet? Mit...

Milyen az egyetemi élet? Mit kell magunkkal vinni egyetemre? Tudom ez így kicsit hülyén hagzik, de semmit nem tudok az egyetemekről, hogy miben más, mint egy középiskola.

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen más mint egy középiskola. Először is nincs osztályfőnök, nem vagy a tanárokkal még csak beszélő viszonyban sem, egy vagy a több száz diák közül. Mindent magadnak kell intézni, senki nem fogja a szádba rágni, hogy mikor van a különböző teendők elintézési ideje (tárgyfelvétel, különböző kérelmek leadási határideje). A legtöbb órára nem is kötelező bejárni, ha akarsz bemész, ha nem akkor nem. Tankönyveket nem kell magaddal vinni az órákra, csupán papírt és tollat, hogy jegyzetelni tudj (vagy laptop-ot, bár ez utóbbit csak akkor ajánlom, ha elég gyorsan tudsz gépelni). Vannak helyek, ahol te magad állítod össze az órarendedet is, van ahol ez adott. Nincsenek évközben dolgozatok (bár néhány szakon van ilyen is, de általában ezek időpontját előre tudod), félév végén kell beszámolni az egész tananyagból vagy két zárthelyi dolgozat (zh) formájában (az egyik félévkor a másik kb. október közepe-vége felé). Nagyon figyelj oda, hogy folyamatosan tanulj, mert ha nem így teszel akkor nagy bajban lehetsz félévkor, amikor ott leszel több ezer oldalnyi tankönyvvel és több száz oldal jegyzettel amit 1-2 nap alatt kell feldolgozni. Mindenesetre sokkal nagyobb önállóságot követel.
2010. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
ez a több ezer oldalnyi dolog attól függ milyen szakon vagy,orvosinál persze hogy annyi és tényleg fontos de nagyon a folyamatos tanulás
2010. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én mondjuk közgazdász vagyok és úgy több ezer oldalnyi a tananyag. A könyveim nagy része 3-600 oldal között van és bizony 10 tantárgyam van átlag egy félévben. Első voltam
2010. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
durva lehet annyit megtanulni:S ja én a 2. vagyok....én szabad bölcsészeten vagyok, persze itt is kell olvasni nem keveset,de vhogy ez nem tűnik olyan soknak, vagy nem is tudom :)
2010. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Semmiféle összetartás már nincs az egyetemen!


Mindenki magának kapar, van aki mellette már azon töri a fejét, hogyan szerezzen pénzt, hogyan házasodjon meg stb.


Hierarchikus, mint egy munkahely és jól kell tudni segget nyalni a tanároknak.

2010. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
vigyél magaddal vagy két üveg pálinkát meg egy láda sört, akkor tuti minden menni fog, sok barátot szerzel akik majd segítenek.:D
2010. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

"senki nem fogja a szádba rágni, hogy mikor van a különböző teendők elintézési ideje (tárgyfelvétel, különböző kérelmek leadási határideje)"


Dehogynem! Az ETR!:) A Neptunt nem tudom, milyen.

2010. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyikőtök írta, hogy közgazdásznak tanul, jövőre ha felvesznek, akkor én is annak fogok tanulni.


Tudsz említeni, hogy miket kell olvasni? :D


Te hova jársz? Melyik egyetemre? :D Köszi! :)

2010. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Én a BCE-re járok, de mondjuk levelezőn. Nekem ez már másoddiploma, eredetileg jogász vagyok, úgyhogy a nappali részéről nem tudok nyilatkozni. Előre elolvasni szerintem semmit nem tudsz, illetve nem fogod tudni feldolgozni egyedül, hidd el. A matekra feküdnék rá a helyedben, mert az a leginkább szórótantárgy az első félévben. Egyébként valószínűleg Dr. Csernyák László: Analízis c. könyvéből fogjátok tanulni, de előre elolvasni szerintem felesleges. Esetleg megnézheted a neten a deriválást, integrálást (határozott, határozatlan és a kettős integrál is kell), határérték számítást (sorozatok, függvények határértéke is kell), ezzel már előnyben leszel. Ha jól tudom, ilyeneket már tanultok a középsuliban manapság. Legalábbis a fiam azzal jött haza egy hónappal ezelőtt, hogy ilyesmivel fenyegette őket a tanár. :D Nem lehetetlen elvégezni egy sulit sem, ha jól beosztja az idejét az ember, nem kell félni tőle! Én két gyerek, háztartás és a vállalkozásom mellett csinálom és még élek. Sőt szabadidőm is van, csak a vizsgaidőszakok gázosak.
2010. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Köszi! :) Mi középszintű matekot tanultunk csak, abban nem voltak ilyen anyagok. :D Nem akartam elolvasni, csak mégis érdekelt, hogy mire számítsak!
2010. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!