Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon elkallódtam. Tanácstala...

Nagyon elkallódtam. Tanácstalan vagyok? NAGYON HOSSZÚ

Figyelt kérdés

Kezdjük ott,hogy 16éves lány vagyok. 11.-es SZAKSULIBAN, tehát végzős. Amikor 8.-os voltam, senki nem figyelmeztett,hogy jól válasszam meg a sulimat, különben tönkreteszem az életem. Rosszul sikerült a központi, 35pont magyar, 5pont matek..

gimibe esélyem sem volt jelentkezni, így maradtak a szakközepek. Igen ám. De nekem nem volt aki segítsen, hogy a szakiskola csak szakmát ad, a szakgimi pedig érettségit is. Rossz szakokat jelöltem meg. Elárulom végre,hogy mit: vendéglátás. 3 iskolában 3szakot jelöltem:pincér,cukrász,szakács. Végül szakácsnak vettek fel. Anyám, apám nem segített, leszartak. A barátnőim nem tudtak segíteni, ők se tudták, hogy mi van.

A kilencedik még jó volt, csak elméleti órák, és heti 1 belsős gyakorlat az ofőnkkel. Félévkor összejöttem a mostani barátommal. Csak ő miatta nem bánom,hogy ide vettek fel.

Nyáron jöttek a gondok: külsős gyakorlat, 1hónap.15 voltam, életemben nem dolgoztam, és akkor beállítanak 30-60 éves felnőttek közé szakácskodni. Azt hittem, csak 2hetet kell menjek, mikor kiderült,hogy négyet, 1óráig sírtam. A mamám (nála laktam) nem engedte az iskolaváltást, mert hogy ezt a 2évet bírjam ki.. mintha az olyan kevés lenne..

kezdődött a szeptember, most már nem csak suli van, hanem egy hét suli-egy hét gyakorlat.. a beosztása az egész osztályomnak(15-16 évesek): 11-18,vagy 15-22ig. Az normális, hogy ennyi időseknek este 10ig kell melózni? Ráadásul én a Blahán voltam, onnan mentem haza eleinte a 9.kerületbe,majd a 11.be. A barátom mindig haza kísért persze.

Olyan oszt.társ is volt,aki a Blahától 2órára lakott, és 9:40kor el kellett volna minfig engedni,hogy az utolsó buszát elérje, nem mindig sikerült.

Valahogy végig szenvedtem, tűrtem a beszólásokat,hogy csináljam gyorsabban, menjek takarítani, 30kilós húsokat kellett hártyázni,pedig adhatták volna másnak is ezt a melót, tudták,hogy vegán vagyok. a hely előtt felseperni a faleveleket, mert a lusta pincér nem képes rá. 5perc késésért egész napos b-asztatás. Vasárnap este 11kor hazaérek, másnap suli, keljek fél 6kor.. meguntam ezt a helyet idén szeptemberre, kellett egy olyan, ahol a délutánjaim minimum szabadok.

Na hát ilyet találtam.. reggel 7re kell menni, délután 2kor már végzem. Viszont még mindig csak 16vagyok, nem tudom elviselni az ottani embereket. 30-70év közötti emberek vannak a konyhán, mindegyik lenéz, utálom a szakmát,utálom a vendéglátós embereket. Az iskolában 4es az atlagom. A múlt gyakorlatos héten 3napot ellógtam, azelőtt az egesz hetet, ma se mentem be. Vasárnap minden hét előtt óriás pattanasok jönnek ki az arcomon, elkezdek izzadni,puffadni,nem tudok rendesen enni, remegek, félek. Tönkretett ez engem,pedig csak egy szakma. Állítólag már csak 6hét van..kva sok. 6x5nap. Utálom a tétlenséget is, nem tudok elmenni diákmunkára, mert szinte könnyezem, mire vége a műszaknak. Pedig sok pénzt kellene gyűjtenem, érettségit szeretnék, aztán egészségügyi egyetemre menni. Halálosan érdekel a táplálkozás, az emberi test funkciói, kedvenc tantárgyam a suliban az élelmiszerismeret. Sokat hiányoztam már, az is lehet h megbukom. Akkor meg mi értelme folytatni? Azon gondolkodtam,azon nyomban abba hagyom, elmegyek valahova dolgozni (valahova csak felvesznek) Öngyilkosság is megfordult már a fejemben. Ti mit csinálnatok a helyemben?????



2019. jan. 28. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

" Pedig sok pénzt kellene gyűjtenem, érettségit szeretnék, aztán egészségügyi egyetemre menni. Halálosan érdekel a táplálkozás, az emberi test funkciói, kedvenc tantárgyam a suliban az élelmiszerismeret. "


Ez a lenyeg, valositsd meg, sikerulni fog!! A tobbit bird ki!

Kitartas!

2019. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!!


Még bekerülhetsz egészségügyi szakra az egyetemen (van is egy ilyen szak, hogy dietetikus) vagy esetleg ilyen is, hogy élelmiszermérnöki, ha az érdekelne. Mivel nem kapsz a suliba érettségit, a suli után járhatsz esti tagozatos gimnáziumba ahol leheteted az érettségit 2 év alatt, és utána mehetsz egyetemre. És szerintem ne bánkódj emiatt, hogy két év lesz még míg leteszed az érettségit, mert hidd el nem leszel lemaradva az egyetemn, nagyon sokan vannak akik 5 éves (kéttannyelvű) gimibe járnak így egy évvel később fejezik be a gimit, sokan szakot váltanak és újból elkezdik az egyetemet másik szakon, sokan csak a későbbi huszas éveikben, vagy akár a harmincas negyvenes éveikben mennek egyetemre, főleg az egészségügyi karon sokan vannak akik később mennek oda, szóval ez miatt ne aggódj, semmivel nem vagy lekésve!


Amúgy nem úgy van, hogy mostmár csak 16 éves korig van tankötelesség? Mert akkor akár most is otthagyhatnád ezt a sulit, menj el dolgozni, aztán jelentkezz esti gimibe!

2019. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom hogy jelentkezz àt sima esti gimibe (bàr ha egészségügyire akarsz menni kébytelen leszel pluszban rengeteget tanulni biológiàt, kémiàt) és mellette keresel munkàt.
2019. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző, az egészségügyis karokra nem kötelező sem a biosz sem a kémia felvételi tárgynak, bármilyen furcsa is. De igen megéri legalább bioszt tenni legalább középszinten ha erre a szakra akarsz menni kérdező, és szerintem a középre egyedül is fel tudsz készülni.


Viszont jövőre már kelleni fog egy emelt érettségire és nyelvvizsga is az egyetemi jelentkezéshez, úgyhogy erre is gondolj!

2019. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a legjobb, ha egy esti gimibe jelentkeznél át, és ott befejeznéd az iskolát, majd az érettségit. Az emelt biosz és egy nyelvvizsga valóban kelleni fog(vagy egy emelt érettségi nyelvből, ami egy nyelvvizsgát ér)

A szüleid jelenleg se támogatnak?

Csak mert nyilván könnyebb, ha nem kell, vagy nem túl sokat dolgoznod, anyagilag legalább részben támogatnak

De ha nem támogatnak, kemény munkával akkor is meg tudod keresni a pénzt,pl. nyelvvizsgára és hasonlók

Ne add fel, még nagyon fiatal vagy, nem rontottad el az életed, sőt az egész előtted áll :)

2019. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A legelső hogy erőt vegyél magadon, és újra járj be rendesen és BÍRD KI már ezt a kis időt! Ne vesszen kárba 3 év!!! (Hol van a 30 nap a 3 évedhez képest???)


Aztán esti gimi, aztán jöhet az egyetem.

2019. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Csak a mamám tart vissza attól,hogy ott hagyjam a sulit. Csalódna, és alá se írná a kiiratkozási papírt.

Cuki képeket szoktam nézegetni,hogy jobb kedvem legyen. Tegnap már be is adtam egy jelentkezési lapot a Budafoki Állatmenhelynek, hogy önkénteskedni szeretnék. Csak, hogy legyen miért felkeljek reggelente.

2019. jan. 28. 16:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha és amúgy a nyelvvizsga már ingyen van, ki kell fizetni először de ha sikeres, akkor visszaadják a pénzt! Ha pedig emelt érettségit teszel nyelvből, akkor azt nem kell fizetni!
2019. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most se támogatnak a szüleim. Senki. A barátom nem is hisz abban, hogy én megkapom az érettségit, mert hogy most is lógok. Mikor először hallotta az egyetemet kinevetett, persze jól helyretettem utána.
2019. jan. 28. 17:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a mamád, hogy kijelentkezz a suliból, most megnéztem 16 évesen már nem vagy tanköteles.


És magyarázd el neki is, hogy helyette esti gimibe akarsz menni, és hogy mit fogsz csinálni, mondd el neki a tervedet, hogy lássa nincs miért csalódnia mert tanulsz tovább, csak más irányba. Ilyen fiatalon sokan meggondolják magukat és más irányba mennek mint amit korábban elképzeltek, még gyerek vagy!

2019. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!