Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin milyen az osztályzás?

Orvosin milyen az osztályzás?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha ott egy kettest kapsz, azért is meg kell dolgozni, mert ott csak azt engedik át, aki tudja. De akkor mi a különbség egy kettes és hármas/négyes/ötös közt? És négyeseket, ötösöket kapni mennyire nehéz?

2019. jan. 20. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nincs kegyelem kettes, mint általánosban meg gimiben. Ha kettest akarsz, akkor az anyag 80%-ot tudnod kell. Hisz nem lehetsz úgy orvos, hogy a felét tudod csak.
2019. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha írásbeli tesztről van szó, akkor általában 60%-tól adnak kettest. 70-tól hármas, 80-tól négyes, 90-től ötös. Én nem igazán szeretem az írásbeliket, mert nem a lényeget kérdezik meg, hanem minden apró részletbe belemennek, a kérdések is úgy vannak feltéve, hogy adhatnál rá többféle választ is, amit te helyesnek gondolsz, de ők a megoldókulcs alapján csak egyet fogadnak el, hiába lenne helytálló a válaszod, ha meg tudnád mellette magyarázni. Ezért én ezekkel mindig szenvedtem, mert szeretek jó jegyet kapni, de nehéz 90% fölé teljesíteni, gondolj bele, gimiben ez a röpdolgozatok osztályozási sémája volt...Ezek a tesztek meg fényévekkel nehezebbek, mint maga az érettségi és már a 60% elérése is sokszor kihívás.

Szóbelin már más, én abban személy szerint mindig jobb voltam, mert meg tudtam magyarázni, hogy mit és miért gondolok úgy. Hogy milyen jegyet kapsz, az sok mindentől függ. A húzott tételedtől, a vizsgáztatódtól, a kedvétől, a kérdéseitől, a szituációtól, hogy szimpatikus vagy-e, lehetne még sorolni. Az általánosságban elmondható, hogy kettes és ötös között vékony a határ. Ha minden kérdésre válaszolsz és jól, azt általában szeretik, ha magabiztos vagy, könyebben elhiszik, hogy te ezt jól megtanultad. Ha mondasz valami banális hülyeséget, minden további nélkül kivágnak. Azt vettem észre, hogy ha folyamatosan tudod mondani az anyagot, akkor leállítanak és ugorhatsz a következő tételre, de olyan vizsgáztatóm is volt, aki azokba a részekbe akart belemenni, amik kicsit homályosak voltak, nem az érdekelte, hogy mit tudok, hanem hogy mit nem. De olyan is volt, hogy a feleletem után kb. kettest se adtam volna magamnak, erre a vizsgáztatóm négyest írt be szigorlaton. Tehát változó, de ha úgy nagy átlagban nézzük, akkor a kettes szintet elérve már nincs olyan nagy különbség a jegyek között.

2019. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen meg kell dolgozni egy kettesért is, nem 20%-tól adják, mint gimnáziumban. Csak képzeld el, milyen komolytalan lenne, ha már arra járna a kettes mondjuk anatómiából, hogy az emberi test 20%-át, szóval pl az alsó végtag csontjait és a tüdőt ismered. Ahogy az előző válaszoló is írta, nem annyira százalék alapján osztályoznak, hanem sokkal inkább a tudásod alapján. Hiába tudsz mondjuk 10 kérdésből kilencet tökéletes részletességgel, hibátlanul, ha a tizedik kérdés valami triviális dolog, pl "hol található a máj?" és erre nem tudsz válaszolni, akkor gondolkodás nélkül megbuktatnak. A kettes és a többi átmenő jegy között az a különbség, hogy mennyire részletesen tudod az anyagot, mennyire látod át az összefüggéseket és hogyan adod elő magad a vizsgán, és sokszor a vizsgáztató személyiségétől, stílusától, hangulatától is függ a dolog szóbeli vizsgákon. Van, aki azt várja, hogy a tankönyvet/jegyzetet mondd fel neki szóról szóra és van, aki azt is értékeli, ha ugyan nem magoltad be a könyvet, de láthatóan megértetted az anyagot és átlátod az összefüggéseket.
2019. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
57%

Az egyes és a kettes tudása közt nagyságrendileg több a különbség, mint a kettes és az ötös között.

Tehát átmész, vagy bukta. Az átmészen belül az alkategóriáknak már nincs nagy jelentősége.

2019. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jobb jegy a kettesnél, csak szebb. De az 1 és 2 között van a legnagyobb különbség.

Szerencse, szimpátia, magabiztosság, és tudás függvénye, pl.: hány plusz kérdésre, keresztkérdésre tudsz válaszolni. Látszik, hogy egy ember érti is amit mond, vagy csak bemagolta. Ez sem mindegy.

Nehéz elmagyarázni, majd meglátod.

2019. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!